SportŻycie Miasta

Reprezentacja Polski zagra w Gliwicach!

Już 24 maja Arena Gliwice stanie się obiektem reprezentacyjnych rozgrywek. Tym razem do Gliwic przyjedzie rozpoczynająca sezon kobieca reprezentacja Polski w siatkówce. Biało-czerwone staną naprzeciw reprezentacji Niemiec, która prowadzona jest przez bardzo dobrze znanego polskim kibicom Vitala Heynena.

Polskie siatkarki tegoroczną rywalizację rozpoczną od dwóch meczów z reprezentacją Niemiec, która jest prowadzona przez bardzo dobrze znanego Polakom Vitala Heynena. Jest to analogiczna sytuacja do tego, czego mogliśmy być świadkami podczas obejmowania męskiej reprezentacji przez Vitala Heynena, bowiem pierwszym rywalem była prowadzona przez byłego selekcjonera, Stephana Antigę reprezentacja Kanady.

W wywiadzie dla pzps.pl nowy selekcjoner Stefano Lavarini podkreślał, iż stawia przed naszymi zawodniczkami kilka celów – jednym z nich jest ustalenie sposobu gry, natomiast ważne jest by za tym poszedł również awans w rankingu FIVB, ponieważ bez tego będzie ciężko walczyć o igrzyska olimpijskie. Włoch postanowił również, że będzie dawał szanse młodym zawodniczkom, by okrzepły na arenie międzynarodowej.

Mecz odbywający się w gliwickiej Arenie będzie zatem znakomitą okazją do tego, by zobaczyć najlepsze polskie zawodniczki w jednej z najlepszych sportowych hal w Polsce. Do tego gliwiccy kibice będą mogli swoim dopingiem przekonać Polski Związek Piłki Siatkowej, by częściej organizował mecze reprezentacji w Gliwicach. Dotychczas największym siatkarskim wydarzenie w historii Areny Gliwice był mecz Ligi Mistrzów, w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 3:0 z włoskim Cucine Lube Civitanova. Na trybunach widowisko to obserwowało około 10 tysięcy kibiców.

Przypomnijmy, że to nie jedyne wielkie siatkarskie emocje jakie kibice z Gliwic zobaczą w tym roku w swoim mieście, ponieważ już we wrześniu tego roku rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Gliwice, obok Łodzi i Gdańska staną się miastem gospodarzem. W gliwickiej Arenie zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe turnieju.Istnieje również spore prawdopodobieństwo, że Gliwice będą również areną rozgrywek Mistrzostw Świata mężczyzn, jednak decyzja co do wyboru polskich miast jeszcze nie zapadła. W grze pozostają Katowice, Gliwice i Częstochowa.

Początek towarzyskiego meczu z reprezentacją Niemiec już 25 maja o godz. 18:30, a bilety na to wielkie sportowe wydarzenie mogą Państwo nabyć tutaj:

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-kobiet/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button