Kawiarnia Obywatelska

Rola dziennikarza w mieście #KawiarniaObywatelska

Cezary Skowron poprowadził spotkanie Kawiarni Obywatelskiej 13 grudnia. W ramach spotkań KO aktywiści oraz społecznicy z Gliwic spotykają się, aby omawiać aktualne tematy i problemy miasta.

Redaktor naczelny portalu Zagłębie Młodych opowiedział zebranym, jak ważne jest oddawanie głosu mieszkańcom oraz monitorowanie działalności władz przez media. Obecni na spotkaniu mieli okazję poznać najbardziej znaczące w historii dziennikarstwa przypadki, gdy dziennikarz ujawnił prawdę, ukrywaną przez władzę oraz o przypadkach, gdy działalność dziennikarska, uznawana za teorie spiskowe okazywała się prawdą. Zebrani porozmawiali również o roli dziennikarzy obywatelskich w społeczeństwie oraz o zmianach, jakie dokonały się przez rozwój mediów społecznościowych.

Na spotkania Kawiarni Obywatelskiej zapraszamy każdego zainteresowanego tematami poprawy funkcjonowania naszego kochanego Miasta i tego, jakie działania podejmowane są na jego terenie. Chcemy w gronie zaangażowanych mieszkańców dyskutować o szansach i zagrożeniach.

Cezary Skowron to absolwent kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Aktywny członek organizacji studenckiej Paneuropa. Redaktor naczelny portalu Zagłębie Młodych z ogromnym doświadczeniem w pracy w mediach. Prowadzący planowanego spotkania jest autorem podcastu Kryminalny Skowron, w których przybliża kryminalne historie z województwa śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button