SportŻycie Miasta

Rosja oficjalnie zdyskwalifikowana! Zagramy w finale baraży na Stadionie Śląskim w Chorzowie

FIFA podjęła decyzję, że reprezentacja Rosji nie będzie miała możliwości wzięcia udziału w barażach o Mistrzostwa Świata i zagrania barażowego meczu z Polską. Podopieczni Czesława Michniewicza finałowy mecz barażowy rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a ich przeciwnikiem będzie Szwecja lub Czechy.

Jednakże droga do tej jak mogłoby się wydawać oczywistej decyzji nie była łatwa. Już na saym początku bestialskiej inwazji rosyjskich sił na Ukrainę Polacy wydali jasne stanowisko – nie jedziemy do Moskwy. Prezes PZPN Cezary Kulesza podjął natychmiastowe działania mające na celu potępienie rosyjskiej agresji. Inicjatywa prezesa Kuleszy spotkała się nie tylko z aprobatą kibiców, ale i także wielu federacji piłkarskich.

Dużą rolę w nałożeniu sportowych sankcji na Rosjan poza Cezarym Kuleszą odegrał również minister sportu. Kamil Bortniczuk skontaktował się z ponad czterdziestoma ministerstwami sportu, nie tylko z krajów Unii Europejskiej i namówił ich do przyjęcia wspólnego stanowiska, iż Rosjanie oraz Białorusini powinni zostać wykluczeni z wszelkich imprez sportowych. Warto jednak wspomnieć, że FIFA niechętnie wydała taką decyzję, ponieważ istnieje szereg powiązań największej federacji piłkarskiej na świecie z rosyjskimi przedsiębiorstwami. Wczorajszy komunikat daje jednak nadzieję, że zarówno FIFA, jak i UEFA zrozumiały, że pozorowane sankcje na rosyjską reprezentację oraz kluby piłkarskie nie będą wystarczające.

Reprezentacja Polski po takim obrocie spraw może szykować się do rozegrania bezpośredniego meczu o awans do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Stadion, na którym zagramy jest na pewno szczególny, ponieważ to właśnie na Stadionie Śląskim w Chorzowie Reprezentacja Polski zagrała najwięcej historycznych spotkań i święciła najwięcej sukcesów. Kibice ze śląska niejednokrotnie pokazywali, że potrafią zgotować niesamowitą piłkarską atmosferę, dlatego też nie bez przyczyny Stadion Śląski nosi miano – „Kotła Czarownic”. Miejmy nadzieje, że i tym razem Stadion Śląski przyniesie szczęście Reprezentacji Polski i już w listopadzie będziemy mogli śledzić naszych reprezentantów podczas mundialowych zmagań.  

Sprzedaż biletów na to spotkanie przewidziana jest na 10 marca, a ceny wejściówek wahają się od 120 zł do 240 z – w zależności od trybuny, na której znajduje się miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button