Życie Miasta

Rusza Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców (OWC) powstał z myślą o osobach, które przyjeżdżają do Polski, a konkretnie na Śląsk – do pracy lub na studia, czyli dla tych, którzy zdecydowali się tu zamieszkać. Osoby te często muszą stawić czoła problemom, które wynikają z nieznajomości języka. I właśnie w takich przypadkach warto zgłosić się po bezpłatną pomoc do OWC.

W Ośrodku pierwszą linią pomocy są nasi konsultanci, którzy posługują się językiem rosyjskim i angielskim. Oni odpowiedzą na pytania, pomogą z tłumaczeniem dokumentów, zapiszą na szkolenia i w razie potrzeby umówią na spotkanie z naszym specjalistą. 

W ramach specjalistycznego wsparcia oferujemy pomoc prawną, psychologiczną oraz mentoring dla studentów. 

Prawnik pomoże w kwestiach związanych z legalizacją pobytu oraz prawa pracy. Cudzoziemcy dowiedzą się, jak tworzyć, kompletować i składać oficjalne dokumenty.

Psycholog udzieli porad psychologicznych w przypadku doświadczenia szoku kulturowego lub zetknięcia się ze zjawiskiem dyskryminacji i ksenofobii. Cudzoziemcy mogą również liczyć na pomoc przy adaptacji w nowym środowisku.

OWC oferuje także wsparcie mentora dla studentów. Dzięki temu integracja między studentami i poznawanie otoczenia oraz możliwości staną się łatwiejsze.

Oprócz pomocy konsultantów i specjalistów, w ramach pracy Ośrodka będą organizowane szkolenia, które pomogą przystosować się do życia w Polsce.

Z konsultantami można skontaktować się za pośrednictwem telefonu, e-maila, formularza kontaktowego na stronie internetowej, a kiedy tylko sytuacja pozwoli będzie również możliwość spotkać się z nimi osobiście w siedzibie OWC w Katowicach.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Ośrodka – www.owc.org.pl lub na stronie na Facebooku – https://www.facebook.com/osrodekwsparciacudzoziemcow 

Projekt “Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców” finansowany ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, Departamentu Funduszy Europejskich, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Bezpieczna przystań. Wartość projektu: 1 957 217,20 zł. Okres realizacji projektu: 1.09.2020–31.12.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button