Brak kategorii

Rusza strona z bezpłatnymi kursami „Creative at home”

Wraz z rozwojem technologii oraz pojawieniem się coraz bardziej zaawansowanych narzędzi online, więcej osób zaczyna wykorzystywać te możliwości do pracy kreatywnej. Bez wychodzenia z domu i za pomocą bezpłatnych narzędzi internetowych, można dzisiaj stworzyć film, prezentację, nagranie audio czy nawet organizować spotkania online, wirtualne konferencje czy korzystać z narzędzi do współpracy w czasie rzeczywistym. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najlepsze, darmowe narzędzia internetowe, które zgromadziliśmy na przygotowanej przez nas stronie internetowej: creativitycluster.eu i które mogą być wykorzystane do pracy kreatywnej w różnych dziedzinach, takich jak marketing, sztuka czy edukacja. Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści niosą za sobą różne narzędzia dla Twojego biznesu, kariery czy pasji.

“Creative at home” to projekt stworzony w celu pomocy artystom, którzy doświadczają trudności w swojej codziennej pracy. W ramach inicjatywy wspólnie z partnerami z Włoch, Grecji, Polski, Hiszpanii            i Chorwacji opracowaliśmy innowacyjny model edukacji artystycznej online dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność oraz przedsiębiorczość. Na przygotowanej stronie www.creativitycluster.eu/ znaleźć można: 

  • Bezpłatne podręczniki z zakresu: marketingu, zajęć online, właściwego dobierania narzędzi online do codziennej pracy czy opis badań z zakresu problemów artystów. 
  • Ponad 50 bezpłatnych kursów z kategorii: video, audio, grafika, prezentacje, vr & ar, spotkania online, kooperacja, komunikacja. 
  • Dostęp do kursów w formie pdf i kursów video, 
  • Dostęp do 5 bezpłatnych scenariuszy warsztatowych, możliwych do pobrania                                 i wykorzystywania, 
  • Kontakt do lidera i partnerów projektu, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. 

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii AUDIO: na stronie internetowej możesz znaleźć kursy                            z Audacity, darmowego edytora audio, który umożliwia użytkownikom nagrywanie i edycję swojej muzyki               i podcastów, Soundcloud czy 123apps. Muzyka i treści audio odgrywają bardzo ważną rolę w pracy twórczej. Pozwalają na edycję i jeszcze lepsze dopasowanie przygotowanych klipów tak, aby były atrakcyjne dla odbiorcy. Nagraj swój pierwszy materiał audio, a następnie edytuj go za pomocą narzędzi, które dają możliwość dodawania efektów specjalnych i świeżości do klipów. Twój klip jest gotowy? Dodaj go na popularne spotify lub youtube i udostępnij znajomym. Możesz używać swoich klipów audio                        w dowolnym miejscu! Jako tło do popularnych filmów, prezentacji, utwór odtwarzany podczas odpoczynku i czasu wolnego. 

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii VIDEO: na stronie internetowej możesz znaleźć kursy                            z Renderforest, Videoscribe, Vyond, Magisto, Wevideo, Windows Movie Maker, Vimeo czy Animaker. Każde z tych narzędzi pozwala na dowolne dostosowanie Twojego video – skrócenia, zmiany kolorystyki, dodawania efektów specjalnych czy animacji, a także płynnych przejść. Pliki video obecnie są najbardziej pożądanymi formami przekazu, których warto się uczyć i rozwijać. Treści wideo są wszędzie. Od Tiktok po ruchome banery, rolki na Instagramie i samouczki wideo na YouTube, urok wideo przejął Internet i media społecznościowe. 

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii GRAFIKA: na stronie internetowej możesz znaleźć kursy                            z Canvy, Picsart, Stencil, Vectr, Fotojet, Google Drawings, Unsplash, Snapseed, Freepik, Crello, Be Funky i Fotor. Dzięki tym narzędziom edytowane przez Ciebie grafiki staną się jeszcze bardziej profesjonalne i przyciągające uwagę. Większość publikowanych przez nas postów, przekazywanych informacji, tworzonych prezentacji opiera się na grafice. Narzędzia do tworzenia grafiki pozwalają w ładny, atrakcyjny sposób zaprezentować efekty pracy, a przede wszystkim tworzyć różnorodne projekty, takie jak: zaproszenia, wizytówki, konspekty lekcji, prezentacje, infografiki, plakaty, ulotki, posty na Instagramie, papier firmowy, karty z przepisami, CV itp.

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii PREZENTACJE: na naszej stronie można znaleźć kursy                  z zakresu Prezi, Mentimeter, Slides, Lucidpress, Venngage, Visme, Zoho Show, Genially, Flowvella, Powtoon czy Emaze. Prezentacje odgrywają znaczącą rolę w strukturyzacji treści, które mają być przekazywane, ponieważ pomagają ludziom przetworzyć i lepiej zrozumieć omawiane informacje. Zerwij z PowerPointem i odkryj fascynujący świat prezentacji online! Nowa generacja znacznie bardziej przyszłościowych, ze względu na interaktywne i zaawansowane funkcje, aplikacji internetowych czeka na użycie. Dzięki tym narzędziom Twoje prezentacje będą wyróżniać się z pozostałych. Nauczyciele, trenerzy, przedsiębiorcy, studenci i każda osoba zainteresowana skuteczniejszym przekazywaniem informacji może skorzystać z tego szerokiego zestawu narzędzi do tworzenia prezentacji.

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii KOMUNIKACJA: na naszej stronie można znaleźć kursy                  z zakresu Anchor, Mailchimp i Survey Monkey. Narzędzia te pozwalają na tworzenie newsletterów, ankiet, badań, zwiększając łączność, a tym samym sprzedaż czy dzielenie się wiedzą na całym świecie. Platformy natychmiastowej komunikacji online mogą pomóc Ci podnieść standardy inspiracji i kreatywności.

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii AR & VR: na naszej stronie można znaleźć kursy                  z zakresu Aumentaty Community i Cospaces. Aplikacje AR/VR mogą mieć rozbudowaną zawartość graficzną i znaleźć zastosowanie w świecie artystycznym. Sztuka, jako dyscyplina, zawsze była powiązana z innowacjami, dlatego te technologie są coraz częściej wykorzystywane w rozwoju artystów. Przedstawione aplikacje pozwalają użytkownikom malować lub rysować trójwymiarowo za pomocą AR/VR, rzeźbić, modelować, a nawet tworzyć animacje. 

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii KOOPERACJA: na naszej stronie można znaleźć kursy                  z Padletu, Socrative, Flinga, Wakelet, Jamboard, Mural, Wordcloud, Wisemapping, Trello, Witeboard, Lino. Są to narzędzia do dzielenia się wiedzą i porządkowania pomysłów. Wiele z nich opiera się na zasadach myślenia wizualnego, co pozwala na zwiększenie synergii poprzez dzielenie się wiedzą i pomysłami w grupie w sposób wizualny, wykorzystanie zdolności twórczych poprzez łączenie myśli i planowanie projektów. 

Jeżeli interesują Cię narzędzia z kategorii SPOTKANIA ONLINE: na naszej stronie można znaleźć kursy z Miro, Adobe Connect, Google Meet, Microsoft Teams, Jitsi Meet. Niezależnie od tego, czy praca zdalna zostanie, czy nie, jedno jest pewne: narzędzia do spotkań i konferencji online będą dostępne na zawsze. Oprogramowanie do zarządzania spotkaniami pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i zespołom planować, organizować, efektywnie przebiegać niezależnie od odległości oraz rejestrować wyniki podczas spotkań. Dzięki proponowanym przez nas narzędziom zwiększysz zdolność komunikacji, zaoszczędzisz czas, będziesz mieć łatwy dostęp do interakcji online. 

Oprócz przygotowanej przez nas strony internetowej możesz zobaczyć wszystkie stworzone przez nas filmy na kanale YouTube: www.youtube.com/channel/UCQQCSA1dNO8gxY_s58YtHvg oraz przygotowanym profilu Facebook: https://www.facebook.com/creativeathomeproject. 

Zapraszamy do kontaktu, oceniania naszych narzędzi i pobierania kursów oraz scenariuszy ze strony: www.creativitycluster.eu/

Projekt „Creative at home” współfinansowany z programu Erasmus+. Beneficjentem programu jest Fundacja Klaster Innowacji Społecznych. Partnerami są MOSAIC // Culture&Creativity z Grecji, YouNet z Włoch, Pučko otvoreno učilište Čakovec z Chorwacji i Blue Beehive z Hiszpanii. Termin realizacji: 01.06.2021 do 31.05.2023. Wartość projektu to 114 445 euro.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button