Życie Miasta

Rusza tężnia solankowa przy ulicy Chorzowskiej!

Już za 10 dni tężnia solankowa znajdująca się w Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej ruszy po zimowej przerwie. Mieszkańcy Gliwic ponownie będą mogli łączyć spacery z dobroczynnym dla zdrowia relaksem ciesząc się cennymi składnikami roztworu solankowego.

Przypomnijmy, że drewniana konstrukcja, przyozdobiona pergolami oraz ustawionymi przy niej ławkami została oddana do użytku w lipcu 2020 roku. Od tego czasu gliwiczanie wykazywali bardzo duże zainteresowanie i tłumnie odwiedzali ten uzdrowiskowy punkt na mapie miasta.

1 kwietnia po blisko pięciomiesięcznej przerwie będzie można ponownie cieszyć się z tego dobroczynnego miejsca znajdującego się w sercu Lasu Komunalnego, otoczonego nowoczesną infrastrukturą przystosowaną zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla rowerzystów.

Natomiast jakie pozytywne właściwości ma tężnia solankowa? Tężnia zawiera 8 procentowy roztwór solanki, który pod wpływem słońca i wiatru wytwarza leczniczy aerozol. Jeżeli człowiek nie ma medycznych przeciwskazań do przebywania w pobliżu tego typu obiektu. Dodatkowo tężnia solankowa pełni rolę swoistego filtra powietrza. Niweluje zanieczyszczenia oraz nawilża powietrze. Wpływa również na poprawę pracy układu oddechowego szczególnie dla astmatyków oraz alergików. Jest też sposobem na wyleczenie stanów zapalnych zatok, nieżytu nosa oraz stanów nerwicowych, migren i chorób autoimmunologicznych.  Ale przede wszystkim pozwoli Państwu się zrelaksować i wzmocnić swoją odporność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button