Życie Miasta

Ruszają zajęcia sportowe i kreatywne w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

Na dobre rozpoczęła się seria zajęć sportowych i kreatywnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Bezpłatne zajęcia odbędą się w Łabędach, Ostropie, na Trynku, Sikorniku oraz dzielnicach Obrońców Pokoju, Wojska Polskiego i Politechniki. Każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem w szerokiej palecie zajęć jest chociażby boks, piłka nożna, fitness, nauka jazdy na rolkach czy malowanie toreb oraz filcowanie na mokro.

Dla osób zainteresowanych sportem nie zabraknie wrażeń. W Łabędach odbędą się zajęcia organizowane przez gliwicki Klub Tenisa Stołowego w każdy poniedziałek o godz. 18:30 z wyłączeniem okresu wakacyjnego, a także zajęcia wtorkowe zajęcia gimnastyczne w Szkole Podstawowej nr 32. Na Trynku przewidziano zajęcia sportowe z elementami boksu, w każdy poniedziałek i środę.

Mieszkańcy Sikornika dwa razy w tygodniu mogą zaprowadzić swoje pociechy na piłkarskie zajęcia, które organizowane są na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Kormoranów 23 w poniedziałki i soboty. Dzielnica Obrońców Pokoju stanie się miejscem dla zajęć aerobiku skierowanego dla pań w wieku 40+, natomiast dla mieszkanek Ostropy w wieku 18-45 zaplanowano zajęcia fitness orgaznizowane dwa razy w tygodniu. W dzielnicy Politechnika ruszył kurs jazdy na rolkach. Zajęcia odbywające się na placu Krakowskim podzielono na trzy grupy – dzieci początkujące, dzieci średniozaawansowane oraz grupę dla dorosłych.

Osoby, które nie mają ochoty na sportowe aktywności i stawiają na nieco bardziej kreatywne spędzanie czasu także znajdą ciekawe propozycje. W dzielnicy Politechnika odbywa się cykl warsztatów rękodzielniczych, polegający na zdobieniu bawełnianych toreb, nauce filcowania na mokro oraz tworzeniu biżuterii artystycznej, a także małym formom malarskim – a wszystko to w ramach „Spotkań z kulturą”. Dzielnica Wojska Polskiego jest miejscem cyklu 14 spotkań w ramach warsztatów kreatywnych, podczas których chociażby będzie można nauczyć się dekorować oraz poznać jak działa pirograf, a także jak tworzy się ekologiczne kosmetyki. Listę zajęć kulturalnych uzupełni kurs tańca towarzyskiego na Trynku, skierowany dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Jak widać zróżnicowanie zajęć jest naprawdę dużo i warto skorzystać z oferty, która została przygotowana dla Państwa. Tym bardziej, że maj sprzyja tego typu decyzjom i zachęca do aktywnych form spędzania czasu.

Wszelkie informacje oraz harmonogram zajęć znajdą Państwo tutaj: https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/dzielnice-kreatywnie-i-sportowo

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button