KulturaWideoŻycie Miasta

Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży. Finałowe spotkanie

Poszukiwania pracy często wiążą się ze stresem. Spotkania z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży mają na celu ułatwić uczestnikom prostszy start w życie zawodowe i pokazać jak wygląda proces zatrudnienia z perspektywy pracodawców.

Każde spotkanie z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży pozwala młodym spojrzeć na świat zawodowy oczami specjalistów. Stworzyliśmy przestrzeń dla dialogu z doświadczonymi autorytetami związanymi z rynkiem pracy. Na każde spotkanie zapraszamy do rozmowy niezwykłych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania młodzieży i doradzą im, jak odnaleźć się w zawodowej rzeczywistości. W tym tygodniu młodzi będą mieli okazje spotkać się z Marcinem Litwinem, Pawłem Rukszą oraz Kajetanem Gronigiem.

Marcin Litwin, Wojewódzki Komendant Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP (Ochotnicze Hufce Pracy), radny Rady Miejskiej Bielska-Białej VIII kadencji będzie rozmawiał z młodzieżą na tematy związane z potrzebą poznania własnych potrzeb przed rozpoczęciem kariery zawodowej oraz o doradztwie zawodowym.

Paweł Ruksza, który od 2018 r. jest radnym miasta Częstochowy, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Liga Miejska opowie o powiązaniu systemy edukacji z potrzebami przedsiębiorców.

Kajetan Gornig, prezes Zarządu Organizacji Energia dla Gliwic, przewodniczący Rady dzielnicy Żerniki oraz były kandydat na prezydenta Gliwic opowie młodzieży o tym jak wygląda rynek pracy dla młodych ludzi, oraz o tym jak wygląda konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości w tym obszarze.

Każda osoba, która wzięła udział w spotkaniu, otrzymała certyfikat, który przedstawia i poświadcza umiejętności oraz rezultaty osiągnięte w procesie uczenia się pozaformalnego w trakcie projektu. W ramach spotkań z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży tworzymy przestrzeń do dialogu między młodymi poszukującymi pracy a pracodawcami. Chcemy dać młodym ludziom szansę, by podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami, równocześnie pozwalając im poznać drugą stronę — rekrutujących i ich oczekiwania.

Projekt dofinansowany ze środków funduszu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button