Finanse

Senator Frankiewicz apeluje o podwyżki dla prezydentów miast

Były Prezydent Miasta Gliwice wypowiedział się w sprawie podwyżek dla samorządowców. “Wzrost wynagrodzeń wójtów, burmistrzów czy prezydentów, który proponujemy, pozwoli na usunięcie patologicznej sytuacji, w której wójt, burmistrz i prezydent zarabia mniej od szeregowych pracowników na stanowiskach specjalistycznych”.

To fragment wypowiedzi dla portalsamorzadowy.pl. Zygmunt Frankiewicz jako Prezes Związku Miast Polskich znów opowiada o sprawdzonych fachowcach z pożądanymi kompetencjami. Dzień po opublikowaniu w mediach ogólnopolskich tekstu o patologicznej sytuacji w gliwickim samorządzie związanej ze spółkami komunalnymi, którymi przez lata zarządzali przecież świetni managerowie nadzorowani przez Prezydenta Miasta Gliwice.

Zjawisko negatywnej selekcji już trwa, a efekty będą widoczne w niedalekiej przyszłości. Brak rozwiązania tej kwestii spowoduje na przykład to, że zastępcy prezydentów miast nie będą starać się o funkcję prezydenta, ponieważ wtedy wysokość ich wynagrodzenia może spaść często nawet o połowę. Naszym zdaniem powinna pojawić się zachęta do tego, aby o mandat w samorządzie ubiegali się sprawdzeni fachowcy z pożądanymi kompetencjami i doświadczeniem. Wzrost wynagrodzeń wójtów, burmistrzów czy prezydentów, który proponujemy, pozwoli na usunięcie patologicznej sytuacji, w której wójt, burmistrz i prezydent zarabia mniej od szeregowych pracowników na stanowiskach specjalistycznych

wypowiedź senatora Frankiewicza dla portalsamorzadowy.pl

Całość tekstu: LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button