Kawiarnia Obywatelska

Sisterhood w mieście #KawiarniaObywatelska

Marzena Gal, pracownica socjalna z wykształcenia poprowadziła spotkanie Kawiarni Obywatelskiej. Wczorajsze spotkanie dotyczyło wsparcia kobiet przez inne kobiety oraz o projekcie „Bezpieczne Grupy Wsparcia”.

W ramach spotkań Kawiarni Obywatelskiej spotykają się aktywiści oraz społecznicy z Gliwic. Spotykają się oni, aby omawiać aktualne tematy i problemy miasta oraz nowe przedsięwzięcia, organizowane w mieście. Wczoraj, 20 grudnia spotkaliśmy się z Marzeną Gal, z wykształcenia pracownicą socjalną, która działa w projekcie „Bezpieczne Grupy Wsparcia”.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak ważne jest wspieranie potrzebujących i jak wygląda proces pomocy. Gal odpowiadała na pytania dotyczące roli warsztatów w odzyskiwaniu pewności siebie kobiet w związkach i po przemocowych relacjach, Odpowiedziała również na pytanie kim jest self-adwokatka?

Na Kawiarnię Obywatelską zapraszamy każdego zainteresowanego tematami poprawy funkcjonowania naszego kochanego Miasta i tego, jakie działania podejmowane są na jego terenie. Chcemy w gronie zaangażowanych mieszkańców dyskutować o szansach i zagrożeniach. Zapraszamy serdecznie!

Marzena Gal jest z wykształcenia pracownikiem socjalnym. Jest szczególnie zainteresowana integrowaniem społeczności lokalnych. Życie zawodowe od zawsze wiąże z pracą z ludźmi i nawiązywaniem pozytywnych relacji. Działa w projekcie „Bezpieczne Grupy Wsparcia”, który skupia kobiety, dając im pole do wzajemnego wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button