Sport

Śląskie biegi!

W związku z poprawiająca się pogodą coraz więcej osób wraca do aktywności ruchowych na świeżym powietrzu, szczególnie popularny wydaje się jogging. O czym może świadczyć ilość organizowanych maratonów i półmaratonów. Szczególnie kilka z nich wydaje się wyjątkowo atrakcyjna przez swoją lokalizację lub cel. 

19 czerwca odbędzie się Bieg Bohaterów, który będzie częścią celebracji setnej rocznicy przyłączenia Śląska do Polski! Bieg odbędzie się na ulicach Katowic, zacznie się pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, a zakończy w Parku Śląskim. Termin nawiązuje do wydarzeń z 20 czerwca 1922 roku, kiedy to tłum na moście w Szopienicach powitał Wojsko Polskie wkraczające na Śląsk. Organizatorzy zachęcają do udziału nie tylko doświadczonych biegaczy, ale także amatorów biegania, zapewniają również, że nie liczy się czas, a pamięć o dawnych wydarzeniach. W pakiecie startowym w cenie 35 złotych uczestników czekać będą nagrody i niespodzianki. 

Chociaż mogłoby się wydawać, że hałdy z założenia nie są niczym interesującym, trzeba przyznać, że wykorzystanie hałdy Sośnica całkowicie zaprzecza temu przekonaniu. Góra usypana z pokopalnianych odpadów znajduje się pomiędzy kopalniami Sośnica w Gliwicach i Makoszowy w Zabrzu. Blogerzy zapewniają, że miejsce to jest idealne do wycieczek rowerowych, a zimą przy odpowiedniej ilości śniegu do wypadu na narty. 

Potencjał tego miejsca zauważyli bez wątpienia organizatorzy największego w Polsce biegu z przeszkodami – Runmageddonu. 25 i 26 czerwca odbędzie się tam kolejny start! Organizatorzy zapowiadają, że będzie ciężko, ale proponują trasy od 3 do 12 kilometrów, aby nie tylko zaawansowani biegacza, ale również osoby nie trenujące mogły zmierzyć się z wyzwaniem. Ceny mogą wnosić od 190 do 300 zł w zależności od formuły i terminu zakupu biletów. Ważne również, że w biegach przewidziane są też krótsze trasy, w których będą mogły uczestniczyć dzieci, a nawet wspólnie całe rodziny! Najmłodsi uczestnicy mogą mieć tylko 4 lata, aby sprawdzić potencjał naszych ,,śląskich gór”. Jedno jest pewne, nikt czysty z tych zmagań nie wyjdzie!

Kolejny bardzo ciekawym wydarzeniem jest bieg z przeszkodami Prison Runner, który odbędzie się już 29 maja w Zabrzańskim areszcie śledczym, który od 2018 jest nieczynny z powodu reformy więziennictwa. W czasie działania obiekt posiadał 290 miejsc dla tymczasowo aresztowanych mężczyzn. 

28 maja, zacznie się całe wydarzenie, biegacze będą mogli zapoznać się z trasą i odebrać pakiety startowe, a zainteresowani będą mogli zwiedzić zakład z przewodnikami, w postaci byłych pracowników Służby Więziennej! Dla uczestników biegu pakiety kosztują od 124 zł do 154 złotych w zależności od terminu zakupu i wyboru udogodnień (we wszystkie opcje wliczona jest koszulka i posiłek regeneracyjny). Bilety do zwiedzania obiektu można nabyć za 12 zł, albo za 17, włączając w to strefę kibica. Organizatorzy zapewniają, że jest to pierwszy bieg odbywający się w tak wyjątkowej lokalizacji!

Różnorodność organizowanych wydarzeń i dostosowanie do możliwości uczestników powinno zachęcać do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił! 

Więcej o tym w naszym podcaście!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button