InwestycjeSport

Sośnica zyska kolejne sportowe udogodnienia

To już pewne, że mieszkańcy Sośnicy zyskają nową przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Mowa tutaj o kompleksie sportowym, który powstanie przy ul. Jesiennej, tuż obok stawu Szachta. W planie jest boisko do piłki nożnej i ręcznej plażowej oraz wiele innych udogodnień.

Nowe boisko będzie miało wymiary 39 na 30 m, z polem do gry o wymiarach 35 na 26 m. Będzie służyło mieszkańcom do gry w piłkę nożną i ręczną plażową. W pobliżu są już dwa mniejsze boiska do siatkówki plażowej. – czytamy w komunikacie magistratu.

W momencie zakończenia prac budowlanych, które zostaną przeprowadzone w systemie zaprojektuj i wybuduj, obiekt ma zostać ogrodzony. Przewidywany czas zakończenia inwestycji zaplanowany został na koniec tego roku. Poza samymi boiskami na mieszkańców czekać będą także liczne drzewa, ponieważ zasadzone ma zostać łącznie 120 sztuk. Zatem miejsce nie dość, że uatrakcyjni się pod kątem sportowym, to jeszcze stanie się bardziej zielone.

Do tego zamontowane zostaną elementy małej architektury – w tym 8 ławek. Całość uzupełnią alejki oraz chodnik z kostki brukowej. Przed kompleksem powstanie 6 kolejnych miejsc parkingowych. Sprzętu sportowego pilnował będzie antywłamaniowy kontener, który będzie do dyspozycji użytkowników.

Niewątpliwie ta inwestycja będąca efektem Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego uatrakcyjni teren w pobliżu stawu Szachta. Przypomnijmy, że niedawno oddano tam do użytku nową drogę rowerową, tak więc mieszkańcy innych części miasta będą mogli bezproblemowo udać się na ul. Jesienną na rowerze.

Budowa ruszyć ma we wrześniu, a jej wykonawcą jest firma CELMAR Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu. Łączy koszt inwestycji wyniesie 736 tyś. złotych za dwa zadania, z czego pierwsze w postaci dwóch boisk do siatkówki plażowej zostało już wykonane.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button