Polityka lokalna

Spotkanie z Prezesem Partii Republikanów Adamem Bielanem

W piątek (18.02.2022 r.) w Katowicach odbyło się spotkanie z Prezesem partii Republikańskiej Adamem Bielanem. Jest to jednocześnie pierwsza wizyta terenowa europosła. Petros Tovmasyan pełniący rolę pełnomocnika regionalnego odpowiadał za organizację wydarzenia. Podczas rozmów towarzyszył też Senator Rzeczpospolitej Polskiej Tadeusz Kopeć, który od (21.10.2021 r.) reprezentuje partię Republikanów.

Prezes partii Republikanów spotkał się najpierw z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Następnym punktem wydarzenia było spotkanie z Łukaszem Konarskim Prezydentem Zawiercia.

Głównym punktem było jednak spotkanie z liderami regionu, przedstawicielami samorządów oraz aktywistami społecznymi, związanymi ze Śląskiem. Adam Bielan na samym początku swojej wypowiedzi zaznaczył jak ważny, jest region śląski dla każdego Polaka. Poruszył problem, jaki wprowadziła pandemia wraz z polskim ładem, który zmienił kwestię podatkowe. Bielan zaznaczył także, jak na sytuację bezpieczeństwa zewnętrznego wpłynęły działania prowadzone na granicy z Białorusią oraz obserwowana przez świat sytuacje na Ukrainie.

Ważnym punktem wypowiedzi europosła była kwestia transformacji energetycznej, w której Śląsk bierze czynny udział. Prezes oznajmił, że partia Republikanów nie zamierza zamykać się na możliwość współpracy, z kimkolwiek a partia ma mieć charakter inkluzywny. Prezes ogłosił też, że rozpoczęcie okresu programowego rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja.

Pod koniec swojej wypowiedzi Adam Bielan mógł odpowiedzieć na pytania, które zostały zadane przez zaproszonych gości. Tematem najbardziej interesującym zgromadzonych był Polski Ład. W tej kwestii pytano o możliwość ugruntowania pensji, możliwość naprawy podatku od straty, możliwość poprawy komunikacji między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz ujednoliceniem odpowiedzi w tym kontekście

Na koniec Prezes partii Republikańskiej mógł porozmawiać osobiście ze wszystkimi zgromadzonymi liderami, ekspertami oraz działaczami. Podczas takiej rozmowy można było zadać kolejne pytania, a także porozmawiać z innymi zgromadzonymi gośćmi.

Spotkanie zakończyło się wyjazdem Adama Bielana do Krakowa koło godziny 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button