JawnośćMedia lokalne

Sprostowanie dotyczące informacji o głosowaniu

Na portalu opublikowaliśmy tekst dotyczący głosowania podczas XXXI Sesji Rady Miasta. Według udostępnionych przez nas informacji nie posiadaliśmy jeszcze dostępu do odpowiedzi Radnego, które moglibyśmy udostępnić czytelnikom. Chcielibyśmy sprostować udostępnioną informację i udostępnić komentarz Radnego.

Radny Jaśniok jednak od razu odpowiedział na nasze zapytanie, a brak tej informacji w tekście nie był w żadnym razie umyślnym działaniem a błędem pracownika redakcji, który nie przekierował odpowiednio wiadomości. Za brak udostępnienia tej informacji w artykule szczerze przepraszamy. Dziękujemy również za zwrócenie nam uwagi w tej sprawie.

W wiadomości otrzymanej od Radnego możemy przeczytać prośbę o przekazanie komentarza w całości, co robimy (niestety z wyżej opisanym opóźnieniem):

Podczas sesji kilka razy miałem problemy techniczne – świadczy o tym kilka sytuacji, w których nie mogłem zagłosować z użyciem systemu e-sesje i musiałem głosować ustnie.W takich przypadkach przewodniczący pyta radnego, jak głosuje w formie ustnej.

Po zerwaniu połączenia na MS Teams i ponownym połączeniu się usłyszałem, że jestem wywoływany pytaniem, jak głosuję.
Powiedziałem, że głosuję “za”, pragnąc zagłosować za uchwałą.
Przewodniczący, wiedząc, że mam problemy techniczne (sygnalizowałem je telefonicznie do biura) doprecyzował, że wniosek dotyczy odesłania uchwały do komisji. Powiedziałem, że temu jestem przeciw.
Natychmiast także wyjaśniłem, że z powodów technicznych nie usłyszałem poprawnie pytania (można zapoznać się z nagraniem).
Sprawę można odsłuchać i upewnić się przebiegu tych wydarzeń – sesje są nagrywane i archiwizowane.
Niekiedy problemy techniczne nie ułatwiają radnym pracy.

Poprzedni artykuł dotyczący głosowania możecie przeczytać tutaj. Możecie sprawdzić również, jak głosowali radni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button