KulturaWideo

#StayAtHome — jak to było w zamknięciu?

“Zostań w domu” to międzynarodowa inicjatywa, w której wzięli udział młodzi ludzie z Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch i Polski. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń młodzieży z różnych krajów.

Każdy z nas poczuł to na własnej skórze — zmiana o 180 stopni. Przez wybuch pandemii wirusa COVID-19 zostaliśmy zamknięci w domach i odcięci od innych. Do tego każdy z nas musiał się dostosować. Niektórym wyszło to lepiej, innym trochę gorzej. Właśnie dlatego powstała inicjatywa – #StayAtHome. Młodzież z Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch, Grecji i Polski opowiedziała o tym jak spędzili ten czas, jakie nowe nawyki nabyli w trakcie lockdownu i jak to wpłynęło na ich życie. Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym jak radzili sobie z nową formą edukacji, z nudą, ograniczeniem do wirtualnych kontaktów z rówieśnikami oraz o tym, jak odnaleźć się w rzeczywistości, gdy wszystko wróci do normy.

   Podczas ośmiodniowej wymiany porównaliśmy, jak wyglądała sytuacja w każdym z krajów. Przeprowadziliśmy interaktywne warsztaty ze specjalistami z zakresu bezpieczeństwa zdrowotnego, edukacji i marketingu, na których dowiedzieliśmy się, w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom i realizować kampanie społeczne. Spotkanie z psychologiem było okazją do porozmawiania o tym jak młodzi ludzie przeżyli czas pandemii, jak zamknięcie w domu wpłynęło na ich psychikę i postrzeganie świata. Warsztaty pokazały jak radzić sobie z emocjami w obliczu sytuacji, którą zmusza do zmiany nawyków i trybu życia. Uczestnicy za pomocą mapy emocji wypracowali sposoby na kreatywne spędzanie czasu wolnego w trakcie kwarantanny. Podczas wieczorków międzykulturowych  poznaliśmy swoje kultury, tradycje i zwyczaje panujące w naszych krajach, a także nauczyliśmy się tradycyjnych tańców, poznaliśmy lokalną muzykę oraz skosztowaliśmy narodowych specjałów.

To był wspaniały czas, pełny kreatywnych warsztatów, interesujących dyskusji i nowych znajomości. Zobaczcie, jak uczestnicy z pozostałych krajów oceniają pobyt w Polsce!

Projekt dofinansowany z programu Erasmus+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button