Życie Miasta

Superada – czyli spotkanie przedstawicielami lędzińskich organizacji pozarządowych

Już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Sali konferencyjnej na Placu Farskim odbędzie się spotkanie, na które zaproszeni są przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Lędziny. Wszystko to pod inicjatywą „Superada”, a głównym tematem do dyskusji będą Rady Działalności Pożytku Publicznego.

SUPERADA to kampania na rzecz promocji lokalnych Rad Działalności
Pożytku Publicznego, która zakłada wzmocnienie udziału organizacji
pozarządowych w procesie ich powoływania i wsparcie w zakresie
bieżącego funkcjonowania. Projekt skierowany jest do organizacji
społecznych działających na terenie województwa śląskiego, które
chcą nawiązać współpracę z innymi stowarzyszeniami i jeszcze
mocniej zaangażować się w życie lokalnych społeczności.
informują inicjatorzy.

Przedmiotem dyskusji będą rady działalności pożytku publicznego, których podstawową formą jest grono doradcze budujące zaufanie społeczne i wzmacniające dialog obywatelski. Podobnie jak Rady Seniorów  czy też Rady Młodzieżowy powstają by być swego rodzaju łącznikiem pomiędzy mieszkańcami, a lokalną władzą.

Zaplanowane na sobotę spotkanie ma być przede wszystkim okazją do przybliżenia uczestnikom słabo znanego tematu Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz możliwością do wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych, a także zapewnienia pomocy w zakresie ich tworzenia i funkcjonowania.

Inicjatywa „Superada” organizowana jest w ramach rządowego programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 przez Fundację Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. Waleriana Pańki.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „SUPERADA DZIAŁAMY RAZEM! I SPOTKANIE ZPRZEDSTAWICIELAMI III SEKTORA LĘDZINY 2LIPCA 11:00 salka konferencyjna na Placu Farskim NIฟ NOWE FIO Instytut Inicjatyw @”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button