Brak kategoriiŻycie Miasta

Światowy Dzień Kota w Gliwicach

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota – w Polsce już po raz szesnasty. To nie tylko żartobliwe święto – tego dnia zwraca się uwagę na los pokrzywdzonych i bezdomnych kotów. W naszym mieście lokalne schronisko dla zwierząt z pomocą centrum handlowego Forum przygotowało wydarzenie z nimi w roli głównej.

Świętowanie będzie miało miejsce w piątek bezpośrednio po Dniu Kota – 18 lutego – na scenie głównej CH Forum. W godzinach od 16 do 19 zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o możliwościach i zasadach adopcji kocich podopiecznych schroniska w Gliwicach przy ulicy Wschodniej (Sośnica). Oprócz tego będzie można nauczyć się, jak za pomocą rękodzieła tworzyć zabawki dla tych przyjaznych zwierząt. Wszystkie wystawiane koty są przebadane, a pracownicy schroniska odpowiedzą na wszelkie pytania o ich cechy i potrzeby.

Warto zauwaażyć, że poprzednia taka inicjatywa galerii handlowej i schroniska miała miejsce minionego listopada, w początkach okresu szczególnie ciężkiego dla bezdomnych zwierząt. Wynik był fenomenalny – dosłownie każdy z prezentowanych kotów znalazł swojego nowego opiekuna.

Pani Barbara Malinowska odpowiedzialna za gliwickie schronisko zachęca do zwrócenia uwagi na swoich podopiecznych: – Cieszymy się za każdym razem, kiedy nasz podopieczny znajduje nowy dom. Równocześnie apelujemy, aby decyzje o przysposobieniu były przemyślane. Koty nie są oczywiście tak absorbujące jak psy, ponieważ nie trzeba ich wyprowadzać na spacery. Co nie znaczy, że nie potrzebują umiejętnej opieki. Są to bardzo wrażliwe zwierzęta, potrafiące odwzajemnić miłość – przekonuje dyrektorka przystani dla czworonogów.

Zainteresowanych pomocą bezdomnym zwierzętom domowym niemogących wziąć udziału w tej akcji zachęcamy do poszukiwania podobnych inicjatyw w dogodnym dla siebie miejscu i czasie – na mapie pojawia się ich systematycznie coraz więcej. Gliwickie schronisko natomiast dostępne jest dla chętnych przez cały rok.

Źródło: gliwice.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button