Życie Miasta

SzamArena – zaskakująca inicjatywa… hali sportowej Arena

Przez pandemię Arena Gliwice przez większość roku świeciła pustkami. Odwołane zostały koncerty, wydarzenia sportowe i widowiska. W związku z tym pojawił się nowy koncept na działalność hali sportowej.

– Pandemia koronawirusa wymusza zmiany na branży eventowowej, stawiając przed trudnym dylematem: w jaki sposób kontynuować działalność, kiedy wydaje się to niemożliwe – mówi Rafał Głowacki, kierownik ds. gastronomii w Arenie Gliwice. 

Działająca tam dotychczas strefa gastronomiczna ze względu na pandemię była zamknięta przez większość roku, dlatego Arena Gliwice wychodzi z hasłem „Ugryź z nami imprezę”. SzamArena ma w planach dowożenie jedzenia na wynos na spotkania organizowane w pracy czy w domu. Mają oni działać w weekendy, kiedy tworzy się wąskie gardło, a na dostawę trzeba czekać dłużej.

W menu SzamAreny znajdziecie pizze, hamburgery, zapiekanki i hot dogi. Jedzenie, które można było wcześniej zamówić podczas wydarzeń w strefie gastronomicznej w Arenie. SzamArena obsługuje większe zamówienia, powyżej 100 złotych. W swojej ofercie mają boksy dedykowane dla większych spotkać. Zamawiać można w piątki i soboty od 15.00 do 23.00.

Dlaczego koncept jest zaskakujący? Hala sportowa należy do Miasta Gliwice (od niedawna poprzez spółkę komunalną). O ile działalność promocyjna, organizowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych mieści się w szeroko pojętych zadaniach własnych samorządu, to działalność gastronomiczna z dowozem do domu wydaje się wykraczać poza zadania gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button