Jawność

TOP 3 najbogatszych Radnych z Gliwic

Pewnie zastanawialiście się jakim majątkiem dysponują gliwiccy radni. Postanowiliśmy to sprawdzić w oparciu o oświadczenia majątkowe złożone za rok 2020.

“Ile zarabia radny miejski?” – to także jest jedno z bardziej nurtujących pytań Polaków, bowiem wszystko rozgrywa się na szczeblu władzy. Wbrew powszechnemu przekonaniu to, ile zarabia radny miejski nie jest ogromną tajemnicą, a jego uposażenie. Mimo wszystko, praca radnego miejskiego jest bardzo ciężka i odpowiedzialna. Ten człowiek odpowiada przed lokalną społecznością ze swoich poczynań i jako społecznik, powinien zrobić wszystko, aby działać dla dobra ogółu, a nie realizacji swoich własnych interesów.

Nasz zwycięzca, Stanisław Kubit w ostatnich wyborach kandydował z ramienia Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza (KdGZF). Pochodzi z Krosna nad Wisłokiem, interesuje się techniką, lotnictwem i modelarstwem. Jako trener czy zawodnik reprezentował Gliwice i Polskę na arenie międzynarodowej. Jest członkiem trzech komisji, w tym wiceprzewodniczącym Komisji Dialogu Społecznego. Zgromadził on majątek szacowany na ponad 5 milionów złotych. Radny prowadzi działalność gospodarczą oraz jest udziałowcem w Społem PSS Gliwice.

Marcin Kiełpiński zajmuje drugie miejsce na naszej top liście najbogatszych Radnych Gliwic. Samorządowiec jest klubowym kolegą Stanisława Kubita oraz członkiem dwóch komisji. Od urodzenia mieszka w Gliwicach, skończył studia na kierunku zarządzania sportem. Przez trzy lata był prezesem wielosekcyjnego klubu sportowego. Uprawia sport i w przeszłości świętował sukcesy Mistrza Polski i występów w Reprezentacji Polski w dziedzinie futsalu. Zgromadził on majątek szacowany na blisko 4,5 miliona złotych. Jego nieruchomości wyceniane zostały na 4,2 miliona złotych. Radny prowadzi również własną działalność gospodarczą.

Katarzyna Kuczyńska-Budka w ostatnich wyborach kandydowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej (KO). Jest członkiem trzech komisji, w tym wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Radna jest byłą dziennikarką, od wielu lat związana z polityką. Zgromadziła majątek szacowany na ponad 2 miliony złotych i w właśnie to pozwoliło jej objąć trzecie miejsce. Jej nieruchomości wyceniane zostały na ponad 2 miliony złotych a samochód wart jest ponad 130 tysięcy złotych. Nasza Radna zgromadziła środki na koncie wynoszą ok. 100 tysięcy złotych, a należność spłaty kredytu to ok. 160 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button