Jawność

Top 5 najbogatszych Radnych Miasta Gliwice!

Pewnie zastanawialiście się jakim majątkiem dysponują gliwiccy radni. Postanowiliśmy to sprawdzić w oparciu o oświadczenia majątkowe złożone za rok 2019. Najbogatszym członkiem kolegialnego organu uchwałodawczego okazał się Stanisław Kubit. Jego majątek szacowany jest na ponad 5 milionów złotych. Niewiele mniej, bo ponad 4 miliony zgromadził Marcin Kiełpiński. Na trzecim stopniu podium znalazła się Katarzyna Kuczyńska-Budka z majątkiem przekraczającym 2 miliony złotych. Kolejne miejsca natomiast przypadły Krzysztofowi Kleczka oraz Krystynie Sowie.

Nasz zwycięzca, Stanisław Kubit w ostatnich wyborach kandydował z ramienia Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza (KdGZF). Jest członkiem trzech komisji, w tym wiceprzewodniczącym Komisji Dialogu Społecznego. Zgromadził on majątek szacowany na ponad 5 milionów złotych. Jego nieruchomości wycenione zostały na prawie 5 milionów złotych. Radny prowadzi działalność gospodarczą oraz jest udziałowcem w Społem PSS Gliwice.

Marcin Kiełpiński zajmuje drugie miejsce na naszej top liście najbogatszych Radnych Gliwic. Samorządowiec jest klubowym kolegą Stanisława Kubita oraz członkiem trzech komisji. Zgromadził on majątek szacowany na blisko 4,5 miliona złotych. Jego nieruchomości wyceniane zostały na 4,2 miliona złotych. Co warto zauważyć, Radny prowadzi również własną działalność gospodarczą.

Katarzyna Kuczyńska-Budka w ostatnich wyborach kandydowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej (KO). Jest członkiem trzech komisji, w tym wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Zgromadziła majątek szacowany na ponad 2 miliony złotych i w właśnie to pozwoliło jej objąć trzecie miejsce. Jej nieruchomości wyceniane zostały na ponad 2 miliony złotych a samochód wart jest ponad 130 tysięcy złotych. Nasza Radna zgromadziła środki na koncie wynoszą ok. 100 tysięcy złotych, a należność spłaty kredytu to ok. 160 tysięcy złotych.

Krzysztof Kleczka podobnie jak dwaj wcześniejsi Panowie kandydował z ramienia KdGZF. Jest członkiem trzech komisji, w tym przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów. Jest również członkiem Zespołu ds. Mieszkaniowych. Zgromadził majątek szacowany na ponad milion złotych. Jego nieruchomości wyceniane są na ponad 1,2 miliona złotych a zobowiązania należne do spłaty oscylują w granicach 200 000 złotych. Jest on również zarządcą nieruchomości.

Krystyna Sowa w odróżnieniu od Katarzyny Kuczyńskiej-Budki kandydowała z ramienia Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza (KdGZF). Jest wiceprzewodniczącą rady miasta oraz członkiem dwóch komisji, w tym przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Jest również członkiem Zespołu ds. Mieszkaniowych. Jej majątek szacowany jest na ponad 1 milion złotych. Nieruchomości Pani Krystyny warte są 220 000 zł, a środki zgromadzone na koncie wynoszą blisko milion złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button