Życie Miasta

Uczennica gliwickiej Szkoły Muzycznej z kolejnym międzynarodowym sukcesem

Anna Laskowska, która na co dzień jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach została nagrodzona Złotym Aplauzem podczas 42. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. W Koninie rywalizowało łącznie 2500 uczestników i może to świadczyć o skali sukcesu młodej wokalistki.

Tegoroczna edycja tego festiwalu miała 6 kategorii konkursu wokalnego i 12 kategorii konkursu tanecznego. Składało się na nie 8 Aplauzów Uśmiechu dla najmłodszych debiutantów, 15 wyróżnień, 15 Brązowych Aplauzów oraz 16 Złotych. Jeden z nich trafił właśnie do niespełna 13-letniej Ani Laskowskiej.

Uczennica Szkoły Muzycznej z Gliwic wykonała piosenkę “Don’t you worry ’bout a thing” z filmu pt. „Sing” i to właśnie nią zyskała przychylność jury. Nie była to jednak jej pierwsza nagroda, ponieważ Ania na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, takich jak chociażby grand prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” oraz Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Intermuza”. Do tego dochodzą wyróżnienia w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song” i Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.

Ania nie ukrywała jednak, że to właśnie sukcesem na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie od zawsze był jej artystycznym marzeniem. Warto wspomnieć, że młoda wokalistka wystąpiła również w programie telewizyjnym „Szansa na sukces Eurowizja Junior 2020” biorąc udział w odcinku poświęconym piosenkom z bajek.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć występ Ani na koncercie głównym festiwalu w Koninie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button