Życie Miasta

W Gliwicach każdy będzie mógł siąść za sterami samolotu!

Oczy Gliwiczan kierują się ku niebu! W trakcie uroczyste otwarcia Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej będzie możliwość odbycia lotu w profesjonalnym symulatorze lotów!

W dniach 28-29.08.2021 r. odbędzie się otwarcie Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej. Ma edukować młodzież, rozbudzać pasję latania, przypominać o historii i przyszłości lotnictwa. 

Edmund Bester z Górnośląskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości (GAPR) w Gliwicach opowiadał o budowie Centrum Edukacji  – Aeroklub Gliwickich posiada dużo egzemplarzy maszyn starszego typu – szybowców i samolotów. Udostępniając je publiczności, chcemy zachęcić ludzi do pięknego sportu, jakim jest latanie […] Zamontowane zostaną dwie kopułki do pokazów 4D oraz symulator lotów. Przewidujemy, że będą tutaj przyjeżdżały zarówno wycieczki, jak i osoby chcące poczuć emocje latania i wirtualnego udziału w głośnych lotniczych wydarzeniach, m.in. podniebnych bitwach. Przebywając w kopułce 4D, przeżywa się to zupełnie inaczej. Atrakcje zostaną udostępnione zwiedzającym w dniu otwarcia Centrum.

Zapisani na wydarzenie będą mogli:

  • zwiedzić wyremontowane hangary Aeroklubu Gliwickiego, a w nich muzeum zabytkowych szybowców,
  • zwiedzić części wystawiennicze GCEL,
  • odbyć lotu w profesjonalnym symulatorze oraz obejrzeć projekcje lotnicze w kopułach kinowych,
  • obejrzeć pokazy układania spadochronów,
  • sprawdzić pokazy modeli prezentowane przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

Ilość miejsc ograniczona, zachęcamy do zapisów.

Link do rezerwacji: tutaj

Ada Duda/ Fb Aeroklub Gliwice


Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button