Życie Miasta

W Gliwicach odbija nam palma!

Aby spędzić wakacje pod egzotycznymi drzewami, wcale nie musimy jechać za granicę! Z Palmiarni Miejskiej zostało udostępnionych 20 feniksów kanaryjskich, palm które można podziwiać w różnych miejscach Gliwic. Palmy będą nam towarzyszyć przez całe lato, czy dasz radę znaleźć je wszystkie?

Palmy królewskie, jak inaczej nazywane są feniksy kanaryjskie, to drzewa, które pochodzą najprawdopodobniej z Wysp Kanaryjskich. Piękne okazy z Gliwic osiągają wysokość około 5 m i ważą około 1,5 tony!

Gdzie możecie znaleźć drzewa uwielbiane przez Gliwiczan, spędzających wakacje w mieście? Sprawdźcie m.in. w parku Chopina, na placu Piłsudskiego, przy ul. Akademickiej przy Politechnice Śląskiej, na terenie Kąpieliska Leśnego i przy Sądzie!


Feniksy kanaryjskie, które dały początek tym, które możecie spotkać w różnych zakątkach miasta, przyjechały do Gliwic w 1924 r. To one dały początek Palmiarni Miejskiej. Nasza gliwicka tradycja wystaw roślin egzotycznych ma już ponad 100 lat, wtedy bowiem wzdłuż dzisiejszej alei Przyjaźni można było podziwiać pierwsze drzewa.

Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button