Życie Miasta

Walentynkowe podsumowanie w Gliwicach

Ubiegły weekend minął nam pod znakiem miłosnych wyznań i romantycznych chwil. Miasto Gliwice i instytucje kulturalne przygotowały dla odwiedzających pełny repertuar. Jakie atrakcje czekały na Gliwiczan?

Rynek i ulice miasta Gliwice

Z okazji Walentynek na gliwickim Rynku zabiło wielkie serce miasta. 13 i 14 lutego na ścianie Ratusza pojawiła się podświetlana instalacja, która zapraszała do zdjęć z ukochaną osobą. Drzewa w pobliżu zaczerwieniły się walentynkowymi serduszkami. W skwerze Doncaster i moście zakochanych łączącym ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego rozbłysnęły  podświetlone instalacje w kształcie serc. 

Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Z okazji Walentynek, razem z  Centrum Handlowym Forum w Gliwicach, Biblioteka Miejska zapraszała na kolejną odsłonę akcji „Zaczytane Gliwice”. 14 lutego w godz. od 12 do 14 na gliwickim Rynku można było spotkać wspaniałą Parę Zakochanych (Serce i Książkę) oraz zajrzeć na wyjątkowe walentynkowe stoisko, na którym czekały przepiękne prezenty od Biblioteki. 

Teatr miejski w Gliwicach 

Pierwszym spektaklem, który odbył się na Dużej Scenie, był Wieczór kawalerski w reż.G.Castellanosa – to walentynkowa propozycja, którą zagrał teatr  13 i 14 lutego. Natomiast młodych Widzów teatr przywitał na Małej Scenie – 13 i 14 lutego spektaklem Tuwim dla dzieci w reż. J.J.Połońskiego.

Teatr muzyczny Wit-Wit 

W niedzielę 14.02 o godzinie 17 widzowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu “Zacznij od Bacha”, czyli Wodecki na Walentynki. W repertuarze Stanisław Witomski, aktor Teatru Wit-Wit, zaśpiewał największe przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Nie zabrakło takich piosenek jak: “Izolda” Tylko kochaj mnie”, “Z tobą chce oglądać świat”, “Lubie wracać” i wiele innych.

Kino Amok w Gliwicach

Fot. Kino Amok

W sobotę 13 lutego Kino Amok powitało swoich widzów kilkoma filmami: Sound of Metal, Świąteczna wyprawa Pana Patyka, Niepamięć, Zabij to i wyjedź z tego miasta,  Metamorfoza ptaków, Na rauszu.  Natomiast w Walentynki można było zobaczyć: Wielka podróż Bolka i Lolka,  Słudzy, Casablanca,  Metamorfoza ptaków,  Palm Springs,  Proste rzeczy. 

Park Handlowy Arena 

Park Handlowy w tym roku postanowił obdarować wszystkich swoich zakochanych odwiedzających … poduszkami! Wystarczyło w walentynkowy weekend – piątek i sobota 12 i 13 lutego zrobić dowolne zakupy za 100 PLN. W zamian otrzymało się piękną dekoracyjną poduszkę przedstawiającą najsłynniejsze budowle miasta Gliwice. Wśród tych atrakcji znalazły się: Palmiarnia, Ratusz, Katedra św. Piotra i Pawła, Radiostacja, Dworzec PKP oraz Politechnika. Dyrektor Parku Handlowego Arena w Gliwicach – Anna Kowalska, tłumaczy, że przez tego typu akcje społeczne, centra handlowe, które miały dość sporą przerwę w działaniu, zwiększą swoje obroty. Przy okazji mieszkańcy Gliwic uśmiechną się i wezmą kawałek miasta ze sobą do domu. 

Pomimo obecnych obostrzeń Gliwiczanie, w dzień świętego Walentego, mieli do wyboru szeroką gamę atrakcji, z których mogli skorzystać. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne Walentynki odbędą się już w normalnych warunkach sanitarnych. 

Martyna Urban

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button