AnalizyInwestycje

Weźcie głos w sprawie ul. Zwycięstwa

Gliwicki magistrat nie zawsze bierze pod uwagę zdanie mieszkańców, lecz tym razem jest inaczej. Pod hasłem „UrządzaMY ulicę Zwycięstwa” chce zaciągnąć opinii gliwiczan w sprawie najbardziej reprezentacyjnej ulicy Gliwic, która jest ul. Zwycięstwa. Swoje zdanie można wyrazić w konsultacjach online, za sprawą odpowiedniego formularza.

Ulica Zwycięstwa jest nie tylko jedną z najważniejszych w mieście, ale także tą która robi największe wrażenie. Jej położenie jest o tyle istotne, iż łączy ze sobą Dworzec PKP i Centrum Przesiadkowe z gliwickim Rynkiem. Opinia mieszkańców co do kształtu tak strategicznej ulicy powinna zatem mieć spore znaczenie, a zdanie w tym temacie będzie mógł wyrazić każdy mieszkaniec Gliwic.

– Z ulicy Zwycięstwa codziennie korzystają tysiące osób – na różne sposoby, o różnych porach dnia. To ulica znajdująca się w ścisłym centrum, łącząca ważne punkty. Wszelkie zmiany jej dotyczące powinny uwzględniać potrzeby mieszkańców i osób odwiedzających Gliwice. Zapewne trudno będzie pogodzić oczekiwania wszystkich zainteresowanych, ale chcemy stworzyć projekt, który w jak największym stopniu będzie spełniał potrzeby użytkowników i mieszkańców.  Dlatego pytamy Państwa o to, jak „korzystacie” z ulicy Zwycięstwa i jakich zmian Państwo oczekujecie?  – podkreśla gliwicki magistrat.

Konsultacje prowadzone będą od 1 wrześni do 30 września 2022 roku, lecz istnieje możliwość ich przedłużenia. Po 30 dniach od końca konsultacji ujrzymy protokół, w którym władze Gliwic podsumują zgromadzone informacje.

By wziąć udział w konsultacjach wystarczy odpowiedź na pytania zawarte w formularzu, który znajdą Państwo TUTAJ. Sposób przekazywania swoich pomysłów jest całkowicie dowolny, ponieważ można załączać w nim ilustracje, szkice, rysunki czy też materiały graficzne przedstawiające Państwa oczekiwania.

plik foto id: 1400033513

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button