Życie Miasta

Wieczór z teatrem

Wieczór Teatromana – w Teatrze Miejskim w Gliwicach rusza nowy cyk spektakli dla tych widzów, którzy głodni są teatralnych spotkań i rozmów z twórcami.

Na pierwszym spotkaniu w teatralnej kawiarni będzie można poznać ekipę fantastycznego spektaklu „Całe życie” – autorkę i reżyserkę, Joannę Oparek oraz aktorów — Aleksandrę Maj, Antoninę Federowicz, Tomasza Borkowskiego i Macieja Piasnego.

Pierwszy Wieczór Teatromana odbędzie się 18 stycznia 2022 r. o godz. 19:00.

„Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać. Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.

W lutym Wieczór Teatromana towarzyszył będzie spektaklowi„Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego, zaś w marcu widzowiespotkają się z twórcami „Kartoteki” w reżyserii Pawła Szkotaka.

Bilety dostępne są w kasach teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button