Życie Miasta

Wielkie sprzątanie zbiornika Pławniowice z atrakcjami w tle

Już w najbliższą sobotę odbędzie się akcja przygotowana przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Udział w wielkim sprzątaniu będzie mogła wziąć każda chętna osoba, a te starania zostaną docenione poczęstunkiem oraz wieloma atrakcjami przygotowanymi przez gliwicką policję.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym społecznym przedsięwzięciu. Sprzątanie brzegów jeziora pławniowickiego czy terenów leśnych ma wymiar edukacyjny. Dziecko, które samodzielnie pracuje przy oczyszczaniu środowiska ze śmieci, samo, w przyszłości, nie rzuci papierka na chodnik czy trawnik.” – piszą na swojej stronie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy na wydarzenie przybędą wraz ze swoimi rodzinami.

Organizatorzy wydarzania zapewniają, że wszystkie osoby, które pomogą w uprzątnięciu śmieci z rejonu wokół zbiornika nie będą żałować i spędzą miło sobotnie przedpołudnie. Wszak spacer wokół jeziora przy jednoczesnym dobrym uczynku, to sama przyjemność. Dlatego im więcej osób pojawi się na miejscu, tym głośniej wybrzmi to, że nasza planeta to nie śmietnik, a zaśmiecanie zbiorników wodnych, lasów czy też trawników jest wysoce karygodnym zjawiskiem. Walka z tego typu występkami jest więc czymś, co powinno być dla nas naturalne.

Do tego sobotnie wydarzenie, to doskonała okazja do tego by przekazać dobre nawyki młodym mieszkańcom Gliwic. Gdyż to właśnie dorośli powinni wpajać je młodym pokoleniom, że nie należy zaśmiecać własnego domu, którym jest ziemia. Policjanci z gliwickiej komendy na Plażę w Niewieszu przybędą z własnymi rodzinami i to w czasie wolnym od pracy.

Najpewniej jak przed rokiem uczestnicy wydarzenia zostaną wyposażeni w worki oraz rękawiczki, a po sprzątaniu czekać na nich będzie poczęstunek oraz liczne prelekcje. Do tego wszystkie osoby biorące udział w tej wspaniałej akcji będą mogły wziąć udział w pokazach ratowniczych przygotowanych przez Policję, Straż Pożarną oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Początek wielkiego sprzątania już w najbliższą sobotę 28 maja o godz. 10:00 na plaży w miejscowości Niewiesze.

fot. KMP w Gliwicach

Źródło: KMP w Gliwicach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button