Życie Miasta

Wielkie zmiany w komunikacji miejskiej

12 lutego ruszą dwie nowe metrolinie łączące Gliwice z Pilchowicami (M104) i Sośnicowicami (M100). Zmiany również zostaną wprowadzone w kilku liniach autobusowych, a także zacznie działać nowa linia 693.

Linia M100 zastąpi dotychczasową linię 624. Trasa zostanie ujednolicona, wycofany zostaną kursy przez ulice Śliwki. Autobus będzie jeździć w dwóch wariantach przez Smolnicę lub Chorynskowice, ale każdy kurs zaczyna się w nowopowstałym centrum przesiadkowym w Sośnicowicach. Autobus będzie kursował częściej: w dni robocze w godzinach szczytu co 15 min, poza szczytem co 30 min. W dni wolne co 60 min będzie jeździł bus.

Linia M104 zastąpi dotychczasowe połączenia realizowane w ramach linii nr 60. Nowa linia połączy Stanice, Pilchowice, Nieborowice z Gliwicami i Żernikami. Autobus ma kursować co 30 minut w szczycie w dni robocze, a poza co godzinę. Nowa M-ka będzie jeździć również w dni wolne od pracy. ZTM podkreśla, że nowe metrolinie mają łączyć mniejsze miejscowości z większymi miastami i uzupełniać luki komunikacyjne.

Od soboty ruszy również nowa linia autobusowa 693 sfinansowana przez miasto Gliwice. Połączy ona Żerniki z osiedlami Waryńskiego, Kopernika i Obrońców Pokoju. Dzięki czemu mieszkańcy tych osiedli będą mogli łatwiej dotrzeć do pracy na strefie ekonomicznej. 

Zmiany dotkną także linie 60, której trasa została skrócona. Autobusy będą kursować między Trynkiem, a przystankiem Gliwice Poniatowskiego. Dzięki zmianom mieszkańcy łatwiej będą mogli dojechać na targowisko, stadion i Cmentarz Lipowy.

To nie wszystkie zmiany, jakie zajdą w gliwickiej komunikacji miejskiej. Od 28 lutego linia 932 zmieni bieg, a autobus będzie jechał na trasie: Sośnica Zespół Szkół – Brzezinka Przemysłowa. Dzięki korektom pasażerom łatwiej będzie dojechać do zakładów pracy na strefie. 

Więcej informacji o planowanych zmianach znajdziecie:

https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2327/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button