Media lokalneŻycie Miasta

Wolontariuszki pomagają w remoncie mieszkania samotnej mamy z Gliwic

Pani Dagmara z Gliwic, która jest w trackie rozwodu pozyskała niedawno mieszkanie z zasobów kopalnianych w centrum miasta. Samotna mama 7-letniej Roksany oraz 2-letniego Kacpra stanęła jednak przed zderzeniem z potrzebą gruntownego remontu, który przy obecnych cenach artykułów budowlanych najzwyczajniej w świecie był poza jej zasięgiem finansowym.

Przy pomocy Pani Aleksandry Garczarek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach udało się Pani Dagmarze nawiązać kontakt z fundacja Habitat, a następnie zaangażować kolejne fundacje do pomocy w remoncie. Do akcji mającej na celu poprawę warunków mieszkalnych Gliwiczanki włączyły się również fundacja Leroy Merlin, CFE, Saint-Gobain oraz mieszkańcy Gliwic, którzy zaoferowali swoją pomoc, a także wsparcie finansowe wpłacając pieniądze na stronę internetowej zrzutki.

Akcja jest o tyle symboliczna, iż została rozpoczęta w Dzień Kobiet przez właśnie kobiety pomagające kobiecie, w bardzo ciężkiej sytuacji. Reprezentantki firm decydujących wyciągnąć rękę w stronę Pani Dagmary same wzięły się za prace remontowe i w dniu kiedy powinny wypoczywać złapały za wałki, rozpoczynając tym samym piękną społeczną inicjatywę. Mieszkanie już zmieniło swoje oblicze, a to dopiero początek jego przemiany. Miejmy nadzieje, że mieszkankę Gliwic czekają po trudnym czasie już tylko same szczęśliwe chwile w nowych “czterech ścianach”.

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć remont mieszkania Pani Dagmary zapraszamy do odwiedzenia strony z internetową zrzutką – https://zrzutka.pl/zf568d 

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button