Konsultacje społeczneŻycie Miasta

WOŚP znów zagra w Gliwicach!

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia obchodzić będziemy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To już 30 raz, kiedy zjednoczymy się, by wspólne grać – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierać fundusze, by zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci!

W 2021 roku we wszystkich sztabach WOŚP-u gliwiczanie zebrali 331 658,61 zł. Czy w tym roku uda nam się jeszcze poprawić ten wynik? Niesamowici wolontariusze WOŚP będą działali w całym mieście, tak aby każdy miał możliwość zaangażować się w akcję!

Wielki finał w Gliwicach odbędzie się na Rynku. W sercu miasta już o godzinie 13.00 rozpoczną się aktywności dla rodzin, a na scenie będą prowadzone licytacje gadżetów. Poza tradycyjnymi stoiskami organizacji pozarządowych i sportowych na dzieci będzie czekała osada Wikingów i ich przyjaciół. Za to pozytywne zamieszanie odpowiada Stowarzyszenie Utgard.

Na gliwiczan czekać będą również… alpaki a miłośnicy lotów w przestworzach będą mogli zobaczyć makietę samolotu! Podczas finału będzie można również nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy. To jednak nie wszystko! Na WOŚP-owej scenie zagrają niezwykli artyści: Belfer Band, raper i beatboxer Dejlu czy Pozyton Sound.

Po tradycyjnym Światełku do Nieba, na scenie wystąpi rockowa grupa Muchy. Ich utwór „Szaroróżowe” bije rekordy popularności w mediach społecznościowych – 1,2 mln wyświetleń!

Finał WOŚP-u w Gliwicach przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice organizuje Stowarzyszenie GTW.

Za UM podajemy plan

13:00Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego
16:30 Belfer band
17:30Dejlu
18:30Pozyton
20:00Światełko do Nieba (pokaz laserów)
20:20Muchy

Między koncertami będzie odbywała się licytacja gadżetów przekazanych na WOŚP!

Za: UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button