Życie Miasta

Znajomi mówią, że Twoje auto wygląda jak Złomek? Tutaj to docenią!

Wyścigi samochodowe kojarzą Ci się tylko z czerwonym, błyszczącym lakierem i niezawodnym silnikiem?
Nic bardziej mylnego!
W niedzielę 11.07.2021 na przygotowanym torze na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach odbędzie się wyjątkowy wyścig WRAK-RACE Silesia “LATO”.

Wystarczy samochód osobowy, którego wartość nie przekracza 1000 zł (jeśli samochód jest zasilany gazem LPG, zbiornik musi być pusty) i chęć dobrej zabawy! Na wyjątkowym torze przygotowanym na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112 – każdy z zawodników będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności! Zwycięzcą zostanie ten uczestnik, któremu uda się pokonać jak największą liczbę okrążeń w 45 minut.
Poza główną konkursem nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych – w tym WRAK-RACE Taxi !

Zawodnicy będą startowali po 12 samochodów – 3 pierwsze miejsca pozwalają na udział w biegu półfinałowym, następnie 18 samochodów startuje w dwóch biegach półfinałowych (po 9 pojazdów 15 minut). Wielki finał to 8 samochodów – po 3 z każdego biegu finałowego oraz zwycięzcy biegów dodatkowych „Ostatnie Tchnienie”.

WRAK-RACE Silesia to nie tylko zawody sportowe i dobra zabawa, organizatorzy starają się w przystępny sposób wnieść swój wkład w bezpieczeństwo na drogach. Inicjatorzy akcji WRAK-RACE współpracują z fundacją DKMS pomagającą walczyć z chorobami nowotworów krwi oraz fundacją ISKIERKA. Na miejscu będzie można wziąć udział w krótkim szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.


START 10:00, losowanie numerów startowych od 8:00 – 10:00. Impreza potrwa do 15:30.

Dla kibiców wstęp 10 zł , dzieci do lat 13 bezpłatnie. Zapraszamy!

Regulamin dostępny pod adresem: http://www.wrak-race.pl/

Ada Duda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button