Polityka lokalnaŻycie Miasta

Wspólnie dla Przyszłości — działać trzeba już teraz

24 września rozpocznie się trzydniowe Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości” – platforma, podczas której młodzi ludzie będą mieli okazję debatować na tematy związane z przyszłością kraju.

Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości” to przeprowadzany każdego roku od 2014 r. projekt działaczy młodzieżowych należących do organizacji pozarządowych z całej Polski. Wydarzenie jest przestrzenią stworzoną dla debaty młodzieży ze specjalistami, naukowcami, a także decydentami życia publicznego. Jest to również niezwykła możliwość wymieniania się spostrzeżeniami dotyczącymi różnych obszarów działań. W tym roku wydarzenie skupi się na tematach, które są najbliższe młodym ludziom. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach oraz panelach dyskusyjnych dotyczących zrównoważonego rozwoju, zdrowia psychicznego młodzieży, gospodarki, polityki, zdalnego nauczania czy ekologii.

Piotr Czarnojańczyk, członek zarządu Powiatu Zawierciańskiego, został zaproszony do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym ,,Samorząd młodych — przyszłość miast, miasteczek i wsi w Polsce”. Czarnojańczyk opowie o działaniach rewitalizacyjnych podejmowanych przez władze Powiatu Zawierciańskiego: Rewitalizacja to nie tylko remonty. Oczywiście chodzi o wprowadzenie takich zmian na obszarze miasta, dzięki którym będzie się lepiej funkcjonowało, jednak rewitalizacja to również praca z ludźmi. Nawet najbardziej okazałe remonty nie będą miały znaczenia bez współpracy z mieszkańcami i walki z wykluczeniem społecznym. W wydarzeniu weźmie udział również Jadwiga Emilewicz, Poseł na Sejm RP oraz Izabela Domogała, Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Wcześniejsze edycje Forum odbyły się we Wrocławiu, Opolu, Warszawie oraz Łodzi. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wszyscy chętni są zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie, dzięki transmisjom prowadzonym na Facebooku.

W ramach projektu odbędzie się sieciowanie i integracja licznej grupy działaczy trzeciego sektora (przedstawicieli organizacji młodzieżowych i członków młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego).

Organizatorami projektu są Fundacja Służba Niepodległej, zaś współorganizatorami: Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacja Sapere Aude, Młodzi dla Polski oraz Studenci dla Rzeczypospolitej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button