Życie Miasta

Wybuch destylarni na Sośnicy?

Służby ratunkowe 30 stycznia o godzinie 17.49 otrzymały zgłoszenie o wybuchu w 4-piętrowym budynku wielorodzinnym przy ul. Przedwiośnie w Gliwicach. Siła wybuchu wyrwała okno na parterze!

Na miejsce wypadku przyjechały wszystkie służby ratownicze – straż, policja i pogotowie. Ratownicy medyczni przewieźli tylko jedną osobę do szpitala, z poparzeniami niezagrażającymi życiu. Wszyscy mieszkańcy (33 osoby) zostały ewakuowane z budynku. Ogromny huk, który opisują lokatorzy, miał swoje epicentrum w kuchni mieszkania. Wstępne oględziny dowodzących akcją ratowniczo-gaśniczą strażaków oraz przedstawicieli służb technicznych i nadzoru budowlanego wykazały, że wybuch nie naruszył konstrukcji budynku. Wyeliminowano rozszczelnienie instalacji gazowej.

Fot.  Hello School Szkoła Języków Obcych

W mieszkaniu zabezpieczono aparaturę do destylacji alkoholu i najprawdopodobniej to ona jest przyczyną tego zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie wykaże mechanizm wybuchu i pożaru.  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach prowadzą postępowanie w kierunku podejrzenia spowodowania zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób. 

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button