Życie Miasta

Wyręczyli służby miejskie

Kierowcy PKM Gliwice postanowili wyręczyć firmy odpowiedzialne za odśnieżanie przystanków autobusowych. Informują o tym Nowiny Gliwickie.

Pracownicy PKM Gliwice nie mogli doprosić się doprowadzenia do stanu używalności przystanków położonych w dzielnicy Ostropa. Interweniowali w ZDM i u radnych Rady Miasta Gliwice. Jak opowiadają, bezpośrednie próby kontaktu z koordynatorami “Akcji zima” spełzły na niczym. Wobec powyższego sami złapali za łopaty i odśnieżyli jeden z najbardziej zaniedbanych przystanków w dzielnicy.

Oto fragment listu, który otrzymała redakcja Nowin Gliwickich:

W związku z cała tą sytuacją postanowiłem wraz z kolegami kierowcami doprowadzić do stanu używalności jeden z najbardziej zaniedbanych pod kątem odśnieżania przystanków, mianowicie „Ostropa Wieża Ciśnień”. Spotkaliśmy się w czwórkę i za pomocą śnieżnych szufli i szpadli odkopaliśmy wspomniany przystanek. Bez użycia żadnej maszyny i ciężkiego sprzętu, polegając tylko na własnych rękach, w dwie godziny zrobiliśmy coś, czego służby miejskie nie potrafiły załatwić przez cztery dni. Przysłużyliśmy się wszystkim – naszym kolegom, nam samym i oczywiście pasażerom, ponieważ po naszej interwencji autobusy zaczęły normalnie korzystać z zatoki, a użytkownicy komunikacji miejskiej mogli opuszczać pojazdy bez ryzyka doznania urazu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najwyraźniej sytuacją nie jest zainteresowany także pan Olejnik, który dostał się do Rady Miasta między innymi dzięki głosom mieszkańców Ostropy. Podkreślam, że zajęliśmy się tylko jedną zatoką, natomiast w tej dzielnicy każdy, podkreślam – każdy przystanek posiadający zatokę wygląda tak samo.

Całość listu oraz galeria zdjęć na stronie Nowin:

https://www.nowiny.gliwice.pl/kierowcy-pkm-sami-odsniezaja-przystanki?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button