InwestycjeŻycie Miasta

Zabudowania na łące? Tym razem to dobra wiadomość!

U zbiegu ul.Jałowcowej, Folwarcznej i Ligockiej wybudowano drewniany hotel dla owadów.

Wykonany z drewnianych elementów hotel wybudowano specjalnie z myślą o stałych bywalcach kwietnej łąki, która powstała w ramach w Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Na kwietnej łące wysiano ok. 30-stu rodzimych gatunków – wieloletnich roślin miododajnych. Wśród nich znalazły się  m.in. brodawnik zwyczajny, chaber łąkowy, firletka poszarpana, krwawnica pospolita, szałwia łąkowa i złocień zwyczajny. Łąka obecnie jest skoszona. W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie uzupełniający dosiew nasion. Efekt końcowy będzie widoczny w przyszłym roku, w okresie wiosenno – letnim.

„Hotel” dla owadów posadowiony został w centralnej części łąki i jest zaproszeniem dla owadów do zamieszkania w najbardziej optymalnym dla nich środowisku. Wydzielono w nim specjalne przegrody, które wypełnione są różnymi materiałami m.in. patykami, szyszkami czy słomą.

Jesteś ciekawy, jak można zachęcić zapylaczy do wizyt w Twoim ogrodzie?

W sklepach istnieje szeroki wybór hotelików dla owadów, które można postawić w ogrodzie. Można również zbudować własne konstrukcje, które staną się idealnym domkiem dla latających przyjaciół. Jak zbudować hotel możesz sprawdzić tutaj.

ZDM/ Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button