Życie Miasta

Absolutny zakaz palenia na balkonach

Papierosy to temat, który rozpala skłóconych sąsiadów
Czy w Polsce ten temat zostanie odgórnie uregulowany?

Artykuły na ten temat budzą ogromne kontrowersje, przeciwnicy zakazu podkreślają zazwyczaj, że jest to ograniczanie ich wolności —  zwolennicy odwołują się do tego, że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego, podkreślają również negatywne skutki zdrowotne biernego palenia. Okres pandemii jeszcze mocniej podzielił ludzi, bowiem palacze pracujący w trybie home office często wychodzą na balkon, by zapalić. Coraz głośniej można usłyszeć głosy proponujące zakaz palenia w całym kraju, wzorem Litwy. 

Za zmianami dotyczącymi zakazu palenia na balkonach jest między innymi warszawska radna Renata Niewitecka. Mimo tego, że sprawa jest poruszana przez radną ze stolicy, problem dotyczy całego kraju.

Polityczka udostępniła w sieci ankietę, której celem jest poznanie opinii mieszkańców największych polskich miast w temacie proponowanego zakazu. W konsultacjach może wziąć udział każdy, kto ma taką ochotę lub potrzebę, niezależnie gdzie mieszka (można wybrać miejsce zamieszkania z listy, lub zaznaczyć opcję „żadne z powyższych“. Głosowanie zajmuje sekundę, składa się bowiem tylko z jednego pytania i dwóch opcji do wyboru: popieram i nie popieram.

Link do ankiety: https://bit.ly/3k2o06q

Sonda będzie dostępna do 31 sierpnia 2021. Wyniki z podziałem na miasta zostaną opublikowane 5 września.

Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button