Polityka lokalnaSesja RM

Zapowiedź sesji

Już jutro (17.12) kolejna sesja Rady Miasta Gliwice. Prześledźmy najciekawsze punkty porządku posiedzenia.

Pełen porządek obrad: [LINK]

  1. Zdecydowanie najważniejszym punktem najbliższej sesji będzie głosowanie nad projektem budżetu miasta na przyszły rok. Projekt zostanie omówiony, zaopiniowany przez poszczególne komisje i kluby radnych. Na spotkaniach komisji nie pojawiły się żadne propozycje poprawek do budżetu, być może radni przygotowali takie na sesję.
  2. Prezydent będzie prosił radę o zgodę na wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności przepisów ustaw z Konstytucją i Europejską Kartą Samorządu Lokalnego. Pisaliśmy o tym tutaj: [Miasto chce wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego].
  3. Prezydent zaproponował nowelizację przepisów dotyczących zasad zbywania, nabywania i dzierżawienia nieruchomości należących do Miasta Gliwice. W punkcie tym mogą pojawić się kontrowersje, gdyż na komisjach pojawiły się argumenty o ograniczaniu kompetencji radnych na rzecz prezydenta.
  4. W punkcie 17 a i b sesji Prezydent poprosi radnych o zgodę na sprzedaż kolejnych nieruchomości należących do miasta. Więcej na ten temat: [Posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej].
  5. Prezydent zwróci się do radnych z prośbą o podjęcie uchwały o zaskarżeniu rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, unieważniającego decyzję o przekazaniu zadań informatyzacji do spółki Śląska Sieć Metropolitalna. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: [Komisja Edukacji, Kultury i Sportu].
  6. Do tej pory bardzo dużo emocji budziła sprawa ustalenia strategii rozwoju sportu w Gliwicach. Po ostatnim posiedzeniu odpowiedniej komisji wygląda na to, że radni osiągnęli porozumienie, a uchwała powinna przejść bez większych sporów.

Sesja odbędzie się w czwartek, 17.12.2020 r. Obejrzeć ją będzie można na żywo za pośrednictwem Internetu: [LINK]. Start posiedzenia o godzinie 15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button