Życie Miasta

Zapytanie radnych w sprawie likwidacji linii autobusowej numer 677

Tomasz Tylutko oraz Łukasz Chmielewski, czyli Radni Rady Miasta Gliwice zapytali gliwicki magistrat o przebieg trasy nowej linii o numerze M105, która zastąpi linie 677. Poruszona została między innymi kwestia tego czy nowa trasa będzie przebiegała przez Dzielnicę Trynek.

Radni w nawiązaniu do pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji dotyczącymi likwidacji połączenia autobusowego o numerze 677. Zadali następujące pytania:

„1) Czy trasa nowej linii M105 będzie miała inny przebieg niż dotychczasowa 677?

 2) Jeśli tak, to czy utworzone zostanie bądź zmodyfikowane inne połączenie obsługujące przystanek przy Centrum Handlowym Europa Centralna?

3) Czy trasa nowej linii będzie przebiegała przez Dzielnicę Trynek?”

Odpowiedź w imieniu magistratu przygotowała Anna Koralewicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Usług Komunalnych, i już na wstępie informuje, iż linia M105 ma tworzyć szkielet połączeń metropolitalnych w zachodniej części Metropolii, jednocześnie umożliwiając realizację podróży do Gliwic z Pyskowic i Knurowa. Z racji na to, że trasa tej linii w dużej części pokrywa się z obecnymi trasami przejazdu linii nr 194N, 648, 677 i 710 uruchomienie linii metropolitalnej M105 powoduje jednoczenie zawieszenie ich funkcjonowania. Jednakże w celu zachowania obsługi komunikacyjnej Trynku i Osiedla Kopernika w zamian za linie 677 i 710 powstanie nowa linia oznaczona numerem 678.

– Linia będzie kursować w relacji: Osiedle Kopernika Pętla – Osiedle Kopernika Kąpielisko – Osiedle Kopernika Andromedy – Osiedle Kopernika Myśliwska – Gliwice Toszecka -Gliwice Dworzec PKP – Gliwice Dworcowa – Gliwice Strzody – Gliwice Górnych Wałów – Gliwice Rybnicka – Trynek Cichociemnych – Trynek Żwirki i Wigury – Trynek Toruńska -Trynek Okrężna SSE – Gliwice Europa Centralna. Zwiększona zostanie częstotliwość obsługi rejonu ul. Żwirki i Wigury w dni robocze szkolne z co 30 minut do co 15 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych. Centrum Handlowe Europa Centralna obsługiwane będzie przez linie nr 678 oraz 232. – możemy przeczytać w dalszej części odpowiedzi.

Czy Państwa zdaniem linie metropolitalne ułatwiają podróżowanie czy jednak nieco komplikują? Zapraszamy do zostawienia swojej opinii w komentarzu.

Źródło: bip.gliwice.pl

Komentarze

  1. Przy utworzeniu M105 pominięto obsługę przystanku przy CH Auchan, można domniemywać, że ten zabieg miał na celu “przyspieszenie” relacji, jednak już nie ma problemu, by ww. linia obsługiwała przystanek – dosłownie przy “niczym” – Bojków Rybnicka, absurd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button