Życie Miasta

Zdobądź 5 000 złotych!

Masz przynajmniej dwóch znajomych, z którymi chcesz zorganizować coś fajnego dla innych?
Idealnie, bo my mamy dla Ciebie pieniądze.

CO?
Instytut Pracy i Edukacji organizuje konkurs Śląskie Lokalnie 2021- 2023, w którym rozda 1,4 miliona złotych. Celem konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023” jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw, poprzez mikrogranty wysokości od 1000 do 5000 złotych. Nabór wniosków odbywa się w ramach programu FIO, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności.

DLA KOGO?
Do wzięcia udziału w konkursie zaproszone są

  • grupy nieformalne, składające się z przynajmniej trzech osób, nieposiadających osobowości prawnej, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności;
  • organizacje pozarządowe (patroni) czyli organizacje, które składają i realizują projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości;
  • młode organizacje pozarządowe, mające siedzibę w województwie śląskim, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).

JAK?
21 lipca 2021 roku od godziny 16 do 19 w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Studziennej 6 w Gliwicach odbędzie się spotkanie informacyjne odnośnie konkursu. Omówimy zasady finansowe oraz formalne zasady składania wniosków w programie, kto może składać wnioski i jak wygląda formularz wniosku. Dodatkowo w ramach Akademii Dobrego Projektu będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach z pisania, promowania i rozliczania projektów. Spotkanie pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości chętnych.

Wniosek o dofinansowanie będzie można złożyć przez formularz dostępny na stronie: www.fioslaskie.com . Data rozpoczęcia naboru zostanie ogłoszona już niebawem na stronie internetowej oraz na facebooku.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 579650968 lub mailowo na adres: kontakt@fioslaskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button