Życie Miasta

Zdobądź 5000 złotych na swoją inicjatywę

Już 15 lutego ruszy nowy nabór wniosków do konkursu Śląskie Lokalnie. Chcesz rozwinąć swoją organizację lub może masz pomysł na działanie społeczne, ale nie wiesz skąd wziąć środki❓

Celem konkursu Śląskie Lokalnie 2021-2023 jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw, poprzez mikrogranty wysokości od 1000 do 5000 złotych. Dotację mogą otrzymać grupy nieformalne nieposiadające osobowości prawnej. Zaproszone do udziału są również organizacje pozarządowe (patroni), czyli organizacje, które składają i realizują projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości i młode organizacje pozarządowe, mające siedzibę na Śląsku, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód tych organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).

Nie masz pomysłu, czym mógłbyś się zająć? Sprawdź na naszym profilu pomysły uczestników wcześniejszych edycji! W zeszłym roku około 120 organizacji otrzymało ponad 500 000 zł.
 

Grupa nieformalna Jestem Polakiem ze Śląska zakupiła stroje regionalne dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 w Rybniku. Dzięki temu nie tylko podniesiono jakość działań edukacyjnych z zakresu edukacji regionalnej, ale przede wszystkim uświetniono tym uroczystości na terenie gminy.

Grupa nieformalna memento stworzyła cyfrowe archiwum pamięci, dzięki któremu zachowali wspomnienia mieszkańców Tarnowskich Gór, którzy przeżyli czasy II Wojny Światowej. Dziesięciu uczniów w formie wolontariatu przeprowadziło i nagrało wywiady z świadkami historii, którzy opowiedzieli o tym, jak wyglądało codzienne życie w czasach wojny.

Stowarzyszenie Równe Babki przygotowało inicjatywę Niezwykle zwykła mama, którą skierowały do mam dzieci niepełnosprawnych. Do głównych założeń działania należało docenienie wysiłku i zadbanie o psychofizyczną kondycję mam, które nie raz zaniedbują swoje potrzeby. W ramach warsztatów mamy przygotowały ręcznie plecione wianki do profesjonalnej sesji zdjęciowej, do której zostały uczesane przez fryzjera i pomalowane przez wizażystę. W tym czasie dziećmi zajęli się animatorzy, dzięki czemu mamy miały chwilę wytchnienia i mogły skupić się całkowicie na sobie.

W tegorocznej edycji programu FIO Śląskie Lokalnie można otrzymać środki na inicjatywy dotyczące:

  • Integracji społecznej,
  • integracji kulturalnej,
  • podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej,
  • pielęgnowania polskości,
  • rozwoju świadomości narodowej i obywatelskiej,
  • dziedzictwa narodowego i regionalnego,
  • wspierania rodziny, edukacji i wychowanie młodego pokolenia,
  • wspierania sportu,
  • upowszechniania idei wolontariatu i członkostwa w inicjatywach społecznych.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w Gliwicach, które odbędzie się 18 lutego o 16.30 w GCOPie przy ulicy Studziennej.

Więcej informacji i regulamin znajdziecie na stronie: fioslaskie.com
Telefon: 579 650 968 Email: kontakt@fioslaskie.com
Siedziba Organizatora: ul. O. J. Siemińskiego 22, Gliwice

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button