Życie Miasta

Złapano bandytę, który okradł dzieci i groził im pistoletem

Śledczy zatrzymali jednego ze sprawców brutalnego napadu rabunkowego na dwóch 14-latków. To 23-letni recydywista, mieszkaniec Gliwic.

Dnia 30 czerwca o godzinie 23:10 dwóch zamaskowanych mężczyzn dokonało napadu rabunkowego przy ul. Sobótki w Gliwicach. Podeszli oni do dwóch nastolatków, grożąc pistoletami, zażądali wydania telefonów komórkowych wraz z numerami PIN, gotówki w wysokości 50 zł oraz danych osobowych. Po zabraniu przedmiotów od dzieci grozili im połamaniem kości oraz zastrzeleniem w przypadku, gdyby powiedzieli komukolwiek o zdarzeniu. 

Koło północy, chłopcy opisali całe zdarzenie na komisariacie. Wyznali, że sprawcami są dwaj młodzi mężczyźni, najprawdopodobniej w wieku 20-25 lat oraz opisali ich ubiór, podkreślając, że ich twarze były zasłonięte „kominami”.

– Jako matka jestem wstrząśnięta, cieszę się, że chłopcy nie mają urazów fizycznych, reszta wymaga czasu. Mam nadzieję, że uda się zidentyfikować sprawców. Chłopcy wyszli na kilka minut z mojego domu, tylko do sklepu.

Opowiadała zrozpaczona matka jednego z chłopców.

Po kilku godzinach policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Gliwicach, wraz z funkcjonariuszami z II komisariatu, zatrzymali jednego ze sprawców, czyli 23-letniego mieszkańca Gliwic. Podczas przeszukania mężczyzny udało się odzyskać skradzione przedmioty oraz znaleziono dwa pistolety na plastikowe kulki, które idealnie imitowały broń palną. Według śledczych zatrzymany był karany za kradzieże w przeszłości.

Rozbój, którego dokonał mężczyzna to czyn karalny, za który grozi do 12 lat więzienia. Ponieważ zatrzymany ma już na sobie kilka wyroków za przestępstwa przeciwko mieniu, jego wymiar kary, jako osobie działającej w ramach recydywy, zostanie podniesiony. 

Autor: Krzysztof Ostapowicz
Zdjęcia: gliwice.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button