InwestycjeŻycie Miasta

Zmiany w lokalizacji przystanków dla 13 linii autobusowych

W związku z przebudową dróg w południowej części dworca i powstającym Centrum Przesiadkowym w Gliwicach od jutra wprowadzona zostanie zmiana lokalizacji miejsc postojowych dla linii autobusowych, które kończą kursy na przystanku „Gliwice Plac Piastów 31”. Z czym będzie się to wiązało i jakie zmiany czekają na pasażerów?

Realizacja ogromnej gliwickiej inwestycji, którą jest nowoczesne Centrum Przesiadkowe ma poprawić w znaczy sposób komfort podczas codziennego poruszania się po Gliwicach oraz miastach metropolii. Nowoczesna infrastruktura ma zachęcić do tego, by rezygnować z poruszania się własnym samochodem na rzecz transportu publicznego. Takie rozwiązanie ma przynieść nie tylko korzyści finansowe, które w czasach rekordowo drogiego paliwa będą naprawdę spore, ale też pozytywnie wpłynąć na nasz klimat.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec sierpnia tego roku, jednak już teraz wprowadzane są zmiany w komunikacji miejskiej. Chodzi tutaj o wszystkie linie autobusowe, które swoje kursy kończą na „Gliwice Plac Piastów 31”. Stanowisko, które dotychczas służyło wysiadaniu oraz postojom autobusowym zostanie przeniesione z ul. Piwnej na nowoutworzone w południowej części dworca dwa perony autobusowe. Zlokalizowane one będą w miejscu dawnego placu postojowego dla autobusów na Placu Piastów w rejonie skrzyżowania ulic. Piwnej i Na Piasku.

Dotyczyć będzie pasażerów takich linii jak: 57, 59, 60N, 112, 156, 232, 288, 617, 648, 692N, 840N, AP1, M18. Natomiast dłuższe postoje autobusów następujących linii o numerach: 80,112, 250, 288, 840, 850 będą odbywać się tak jak wcześniej na placu postojowym przed Dworcem PKP, z tym, że pasażerowie wysiadać będą na przystanku „Gliwice Plac Piastów 7” umiejscowionym na przedłużeniu ulicy Piwnej pomiędzy ul. Na Piasku, a ul. Okopową.

Pozostałe przejazdy na tej linii nie uległy zmianie, a szczegółowy rozkład jazdy znajdą Państwo tutaj:

https://rj.metropoliaztm.pl/

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button