Życie Miasta

Zacznijmy OdNowa

Drodzy Gliwiczanie,oddajemy w Wasze ręce nowy portal o naszym mieście. Nie jest to jednak typowa strona informacyjna, jakich wiele – nasz portal koncentruje się na tym, co najważniejsze dla naszej lokalnej społeczności, demokracji, jakości życia publicznego. A dzieje się wiele.

Nasz samorząd lubi sam o sobie mówić, że jest dobrze poukładany, świetnie zarządzany, sprawny i efektywny. Niestety, raz po raz na tym wizerunku pojawiają się rysy. Przez wiele lat wspólnie przyglądaliśmy się tym rysom, a po ich zbadaniu odkrywaliśmy, że jakość naszej lokalnej demokracji pozostawia wiele do życzenia. Nieetyczne działania, niegospodarne decyzje, brak poszanowania lokalnej społeczności, nieefektywne i nielogiczne procedury i rozwiązania prawne – to elementy, którym można przeciwdziałać przez aktywne uczestnictwo w tych procesach, i to właśnie będziemy robili w ramach Gliwice OdNowa.
Wszystkie treści będziemy dzielić według następujących obszarów: polityka lokalna, finanse miasta, jawność, analizy i raporty. W ramach tych kategorii publikować będziemy szereg artykułów i opracowań dotyczących:

  • pracy Rady Miasta i komisji RM,
  • procesu stanowienia prawa lokalnego,
  • konsultacji społecznych i dialogu władz z mieszkańcami,
  • finansów publicznych, w tym rejestru umów,
  • inwestycji o kluczowym znaczeniu dla miasta,
  • jawności życia publicznego.

Bądźcie z nami, chcemy żebyście aktywnie uczestniczyli w tworzeniu treści naszego portalu. Chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button