112Życie Miasta

Samobójstwo prof. Zembali

Znamy prawdopodobną przyczynę śmierci kardiochirurga.

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok jednego z najbliższych współpracowników prof. Zbigniewa Religi. Wszystko wskazuje na to, że prof. Marian Zembala popełnił samobójstwo.

Przypomnijmy: ciało kardiochirurga odnalazła w sobotę rano rodzina w basenie przy jego domu w Zbrosławicach koło Tarnowskich Gór.

 Nic nie wskazuje, żeby ktoś pomógł panu profesorowi targnąć się na własne życie – podkreśla prok. Anna Szymocha-Żak z Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

Potwierdzają się też wcześniejsze nieoficjalne informacje o liście pożegnalnym pozostawionym przez Mariana Zembalę, jednak jego treść nie została jak na razie ujawniona. Jak ustalili reporterzy katowickiego dodatku Gazety Wyborczej profesor najprawdopodobniej wjechał do basenu na wózku inwalidzkim. Prokuratura zleciła jeszcze dodatkowe badania toksykologiczne oraz histopatologiczne. Śledztwo prowadzone jest z  art. 151 Kodeksu karnego mówiącego o namawianiu do samobójstwa lub pomocy w nim, ale jest to procedura standardowa i najprawdopodobniej postępowanie zostanie wkrótce umorzone.

2 Comments

 1. “Mędrzec w ucisku”
  i szaleńcze postępowanie samobójcze.

  Konstruktor ludzi w BIBLII też to zapowiada jako nasze ograniczenie.

  Narazie są cierpienia i śmierć jakie dziedziczymy po Adamie i Ewie, w skutek ich tragicznej w skutkach buntowniczej dectzji.
  Ale kiedy to ustanie. Pod panowaniem STWÓRCY WSZECHŚWIATA poprzez Królestwo Boże.
  Pomoc w analizie BIBLII w tym temacie na JW.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button