InwestycjeJawnośćŻycie Miasta

Kolejne ogródki zagrożone?

Zaniepokojeni mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego dzierżawa ich działek zostanie przedłużona tylko na okres 1 roku, a do tej pory umowy były podpisywane na okres 3 lat. Martwią się, że będą musieli walczyć o swój zielony zakątek.

Korzystający z ogródków działkowych na północ od ul. Ossowskiego planują wystosować wniosek o udzielenie informacji zagospodarowania przestrzennego. Obawiają się, że ich zielone tereny zostaną przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Według informacji, które uzyskali działkowcy od Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, w tym roku dzierżawa działek zostanie przedłużona tylko na okres 1 roku, a do tej pory umowy dzierżawy były podpisywane na okres 3 lat. Działkowcy zadają sobie pytanie dlaczego i czy na omawianym terenie planowane są jakieś inwestycje, o których nie zostali poinformowani.

Teren aż od 40 lat służy jako rekreacyjne ogródki działkowe. Mieszkańcy, którzy martwią się o swoje ogródki, zauważają, że miasto potrzebuje takich zielonych miejsc, a stronie strategii miasta możemy zapoznać się z pożądanym scenariuszem rozwoju, który ma sprawić, że Gliwice są wzorcem do naśladowania w zakresie ekologii na terenach miejskich.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button