112Życie Miasta

Dramatyczny finał policyjnego pościgu na ul. Pszczyńskiej

Wczorajsze po południe przyniosło dramatyczne wydarzenia, których świadkami mogli być gliwiczanie znajdujący się na ulicy Pszczyńskiej. Uciekający przed policjantami młody człowiek spowodował dwie kolizje taranując początkowo nieoznakowany radiowóz, a później BMW.

Do zdarzenia doszło o godz. 17:30 na jednokierunkowym odcinku ul. Pszczyńskiej. Policjanci kryminalni gliwickiej komendy podjęli się zatrzymania mężczyzny podejrzanego o popełnienie przestępstwa celem przesłuchania go. Z racji, iż mężczyzna uznany był za osobę niebezpieczną wybrano właśnie takie okoliczności.

Jednak gdy mężczyzna zauważył policjantów zepchnął ich radiowóz swoim samochodem. Następnie przyłożył do swojego gardła nóż i prowadząc auto jedną rękę uderzył w samochód marki BMW, to sprawiło, że mężczyzna w końcu się zatrzymał. Nie miał zamiaru jednak oddać się w ręce funkcjonariuszy. Rosły młody gliwiczanin z raną w okolicy szyi wymachiwał nożem i stawiał czynny opór. Interweniujący  policjanci postanowili zatem użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci tasera. Po oddaniu strzału mężczyzna zdjął z siebie elektrody i rzucił się do ucieczki. Po wbiegnięciu na teren prywatnej posesji z nożem w ręku mężczyzna zaczął stanowić realne zagrożenie dlatego też policjant zdecydował się oddać strzał ostrzegawczy w powietrze. Na nic się to jednak zdało, ponieważ uciekinier będący w amoku nadal uciekał.

25-latek uciekł policjantom i dopiero po tym jak przybyło wsparcie udało im się go odnaleźć na terenie prywatnej posesji przykrytego metalową taczką. „Policjanci natychmiast zauważyli, że mężczyzna utracił dużo krwi z zadanej sobie rany ciętej. Przystąpiono do udzielania pomocy. Na miejsce przybył także śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował 25-latka do jednego ze śląskich szpitali.”przekazuje na swojej stronie Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Natychmiast na miejsce przybyli przedstawiciele gliwickiej komendy, a także zespół kontroli oraz prokurator. Przeprowadzone zostało wstępne badanie okoliczności tego pościgu oraz zebrano dowody. Niewątpliwie należy zastanowić się nad tym czy miejsce oraz sposób podjęcia czynności przez funkcjonariuszy były odpowiednie.

Źródło: KMP w Gliwicach

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button