SportŻycie Miasta

Piast wraca do treningów i wyprzedza Górnika Zabrze

Wczoraj piłkarze Piasta powrócili z wakacyjnych urlopów i rozpoczęli treningi do nowego sezonu. Ogłoszony został także pierwszy transfer tego okienka i co ciekawe Piast przy okazji finalizacji umowy z nowym zawodnikiem zagrał na nosie Górnikowi Zabrze, który również chciał sięgnąć po tego gracza.

W minionym sezonie Piast prezentował się od Górnika zdecydowanie lepiej pod względem piłkarskim. Gliwiczanie tym razem odnieśli małe derbowe zwycięstwo również w piłkarskich gabinetach, ponieważ zwyciężyli w walce o zakontraktowanie Grzegorza Tomasiewicza. Klub z Okrzei wczoraj pochwalił się nowym nabytkiem.

Grzegorz Tomasiewicz przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy Stali Mielec. W barwach byłego klubu był zdecydowanie kluczową postacią – zarówno przed, jak i po awansie do Ekstraklasy. Miniony sezon zakończył z solidnym dorobkiem 8 ligowych bramek, co uczyniło go najskuteczniejszym zawodnikiem mieleckiego klubu. Tomasiewicz jest wychowankiem Szczakowianki Jaworzno. Co ważne Piast nie musiał płacić kwoty odstępnego, ponieważ jego umowa ze Stalą Mielec wygasła.

– Wybrałem Piasta z prostego powodu. Ta drużyna co sezon bije się o jak najwyższe miejsca. To był też taki moment w mojej karierze, w którym chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć. Jestem przekonany, że w takiej drużynie mogę zrobić kolejny krok do przodu – powiedział podczas wczorajszej prezentacji oficjalnej stronie Piasta Gliwice.

– Nasze szeregi zasila sprawdzony zawodnik, który na ekstraklasowych boiskach zaprezentował określoną jakość, a wierzymy, że najlepsze dopiero przed nim. To zawodnik, który jest bardzo mobilny w środku pola i gra dobrze również w destrukcji, co tylko zwiastuje ciekawą rywalizację w drużynie. Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń i start sezonu podkreślał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice

Piast zapowiada jednak, że transferowa ofensywa dopiero się rozpoczyna i jeszcze sporo się wydarzy. Na pewno możemy spodziewać się wzmocnienia na prawej stronie obrony, ponieważ klub opuścił podstawowy zawodnik Martin Konczkowski, który przeniósł się do Śląska Wrocław.

Pierwszy trening po urlopach odbył się na obiekcie treningowym przy ul. Sokoła, a udział w nim wzięło 25 zawodników. Na zgrupowaniach reprezentacyjnych przebywają Frantisek Plach, Akradiusz Pyrka, Ariel Mosór, a z powodu kontuzji nie trenował Tihomir Kostadinov, a choroba wykluczyła Micheala Ameyaw. Z wypożyczeni powrócili natomiast Wojciech Kamiński i Patryk Królczyk.

Plan przygotowań Piasta do sezonu 2022/23:
14.06 – powrót do treningów
18.06 – mecz sparingowy: Kuźnia Ustroń
20.06 – wyjazd na zgrupowanie do Arłamowa
24.06 – mecz sparingowy: Sandecja Nowy Sącz
28.06 – mecz sparingowy: Resovia Rzeszów.
29.06 – powrót ze zgrupowania
2.07 – mecz sparingowy: Stal Rzeszów
9.07 – ostatni mecz kontrolny przed startem sezonu: Sigma Ołomuniec

Źródło: Biuro Prasowe GKS Piast SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button