Media lokalneŻycie Miasta

Policjantka z Gliwic z medalem Mistrzostw Świata w boksie

Lidia Fidura, na co dzień jest policjantką gliwickiego garnizonu, jednak jej największa pasją jest boks. Gliwicka pięściarka reprezentująca klub GUKS Carbo Gliwice wybrała się na Mistrzostwa Świata w Stambule rywalizować w kategorii +81 kilogramów. W dniu losowania to właśnie  gliwiczanka była typowana przez ekspertów do zdobycia medalu i tak też się stało.

Mistrzostwa Świata w Stambule, a konkretnie dzień 16 maja niewątpliwie zapiszą się w historii polskiego boksu olimpijskiego, ale i także gliwickiego sportu. Gliwiczanka reprezentującą klub GUKS Carbo Gliwice zapewniła sobie wejście do strefy medalowej. Jest to o tyle istotne wydarzenie, iż polski boks czekał na medale Mistrzostw Świata równą dekadę. Przez lata strefa medalowa była wręcz nieosiągalna dla Polaków. W tym momencie możemy zastanawiać się na jakim miejscu podium stanie gliwiczanka.

32-letnia Lidia Fidura w pojedynku ćwierćfinałowym zdominowała Ukrainkę Mariię Lovchynską i wygrała 5:0 (30-24, 30-25, 30-25, 30-25, 29-26). Obie zawodniczki bardzo dobrze siebie znały, ponieważ 3 lata temu rywalizowały ze sobą w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska – wtedy również lepsza okazała się Lidia Fidura, jednogłośnie wygrywając.

Od samego początku walki było widać, że to Polka jest mocniejsza i prezentuje się zdecydowanie lepiej. Po wygraniu pierwszej rundy i całkowitej dominacji w drugiej Ukrainka nie miała już najmniejszych argumentów. Dodatkowo po dwóch ostrzeżeniach rywalka gliwiczanki była już niesamowicie trudnym położeniu. Dlatego też ogłoszenie werdyktu było tylko i wyłącznie formalnością.

„Funkcjonariuszka z Gliwic jest utytułowaną pięściarską, a sporty siłowe, w tym boks, profesjonalnie uprawia od ponad 16 lat. Na co dzień służy w gliwickiej drogówce. W ringu zdobyła już tytuł mistrzyni Europy, 15 tytułów mistrzyni Polski, brązowy medal Igrzysk Europejskich i wiele, wiele innych. Teraz przed sierżant sztabową półfinałowa walka z Turczynką Sennur Demir.”  – piszą o swojej koleżance gliwiccy policjanci.

Funkcjonariuszka gliwickiej drogówki, a przede wszystkim wybitna sportsmenka reprezentując Gliwice już dzisiaj zawalczy w półfinałowym starciu. Rywalką Lidii Fidury będzie Turczynka Sennur Demir. Niezależnie od wyniku tej walki i tak Pani Lidia osiągnęła ogromny sukces, bowiem kobiecy boks na medal nr 11 w historii startów w Mistrzostwach Świata czekał od 2012 roku. Jednak trzymamy kciuki, by kruszec medalu był jak najbardziej okazały!

fot. Pani Lidia Fidura podczas służby/ KMP w Gliwicach

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button