SportŻycie Miasta

Polska zagra w Arenie Gliwice o strefę medalową!

Już dzisiaj cała Polska, ale także cały siatkarski świat zwróci oczy na Gliwice. Nasza reprezentacja w gliwickiej Arenie będzie podejmować siatkarzy USA w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata. Nasi siatkarze swój bój o strefę medalową rozpoczną o 21:00, a przed tym w Gliwicach o półfinał zagrają reprezentacje Argentyny i Brazylii.

Będzie to już drugie spotkanie obu reprezentacji na tym turnieju. Poprzednio lepsza okazała się Polska, pokonując USA 3:1. Nasze zwycięstwo na pewno daje sporą przewagę psychologiczną przed dzisiejszym meczem, lecz nie stawia nas w roli zdecydowanego faworyta. Biało-Czerwoni w fazie grupowej i w meczu 1/8 finału z Tunezją prezentowali bardzo wysoką formę. W czterech meczach stracili tylko jednego seta, którego wygrali z nimi właśnie Amerykanie.

W meczu 1/8 finału USA prowadziło 2:0, lecz Turcja zdołała wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. W ostatnim secie gra była bardzo wyrównana i dopiero w końcówce Amerykanie zdołali dojść do zwycięstwa dającego im awans do ćwierćfinału czempionatu.

Polska Reprezentacja jest jednak zgodna, że będzie to bardzo ciężka przeprawa, bo USA ma w swoich szeregach wiele indywidualności. Do tego dochodzi również fakt, że Biało-Czerwoni dotychczas nie mieli najlepszego bilansu w grach z reprezentacją USA.

– Jestem pewien, że wejdą na wyżyny i zagrają najlepiej jak potrafią. Będzie pełna hala, zagramy naszą najlepszą siatkówkę, tak samo jak rywale. Każdy ma świadomość, że gdy teraz przegra, wraca do domu. Nie można się już cofnąć – mówił  trener Polaków Nikola Grbic  dla oficjalnej strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W związku z ogromnym zainteresowaniem wokół meczów rozgrywanych w Arenie Gliwice pojawić się mogą utrudnienia. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

8 września (w godz. 16.00–22.00):
• dla linii autobusowych M1, M16, M18 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• na linii 32 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Autobusy obsługiwać będą przystanek „Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa”. Natomiast w tym czasie linia 32 nie będzie obsługiwała przystanku „Gliwice Kopalniana” (przystanek pozostanie obsługiwany przez linie nr: 41, 232, 669).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button