AnalizyŻycie Miasta

Rusza Gliwicka Karta Mieszkańca – jak ją założyć?

Właśnie rozpoczął się proces rejestracji w programie Gliwickiej Karty Mieszkańca. Wyczekiwany przez mieszkańców program zniżek po blisko 5 latach oczekiwania w końcu staje się faktem. Kto będzie mógł wyrobić kartę oraz w jaki sposób należy tego dokonać?

Kartę można założyć na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest ten najbardziej tradycyjny, bowiem wszystkie osoby, które chcą mieć kartę, a niekoniecznie korzystają z komputera mogą złożyć papierowy formularz w Biurze Obsługi Interesantów gliwickiego magistratu, w tym miejscu także będzie możliwy odbiór karty. Kolejnym sposobem jest strona internetowa Gliwickiej Karty Mieszkańcakartamieszkanca.gliwice.eu. Za jej pomocą można założyć konto, a później wypełnić wniosek online. Trzeci sposób to mobilna aplikacja dostępna w AppStore oraz Google Play – można na niej się już zarejestrować jednak program zniżek z poziomu aplikacji obowiązywał będzie dopiero od maja.

Na stronie internetowej Gliwickiej Karty Mieszkańca oraz w aplikacji jest dostępna lista oferowanych zniżek, ulg, preferencji oraz uprawnień jakie czekać będą na gliwiczan decydujących się na udział w tym programie. Będą to między innymi 20% zniżki na zakup wejściówek na wszelkie wydarzenia kulturalne organizowane przez Centrum Kultury Victoria. Wejście za symboliczną „złotówkę” do wszystkich oddziałów gliwickiego muzeum, a także zniżki na wejściówki do obiektów sportowych zarządzanych przez miasto, do których należą chociażby miejskie pływalnie Olimpijczyk, Delfin i Mewa. Na gliwiczan aktywnie spędzających czas czekać będą również zniżki w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice, a także podczas wynajmowania kortów tenisowych przy ul. Kosynierów oraz hali sportowej przy pływalni Delfin.

Już wkrótce do listy partnerów będą mogli dołączyć prywatni przedsiębiorcy, dla których będzie to sposób na bardzo dobrą promocję, a dla mieszkańców okazja na skorzystanie z wielu restauracji czy też punktów usługowych i sklepów w niższych cenach. Przypomnijmy, że z programu skorzystać będą mogli mieszkańcy Gliwic zameldowani na pobyt stały, osoby zameldowane na pobyt czasowy i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w Gliwicach, osoby od 18 do 25 roku życia zameldowane na pobyt czasowy i kontynuujące naukę w Gliwicach, a także studenci gliwickich uczelni oraz osoby przebywające w gliwickich placówkach opiekuńczych i wychowawczych.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button